Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Проблеми Google в Європі і вихід Mcdonald's з Китаю – діловий тиждень в світі

1 липня 2016, 14:30
1373
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Поки весь діловий світ обговорює результати Brexit, Інтернет-гігант Google розбирається з податковими проблемами в ЄС, а Mcdonald's має намір піти з ринку Китаю

1 У Єврокомісії накопичилися претензії до Google
У податківців ЄС накопичилося чимало питань до американського Інтернет-гіганту Google з приводу сервісу контекстної реклами AdWords, повідомляє газета Politico. Слідство попросило компанії прибрати конфіденційні матеріали з доказів, які були спрямовані проти бізнесів Google, таких як AdWords і AdSense for Search. Регулятор робить такі запити зазвичай перед тим, як пред'явити формальне обвинувачення.

Тим часом податкові органи Іспанії щосили взялися за компанію. У четвер, 30 червня, відбулися обшуки в штаб-квартирі інтернет-корпорації Google в Мадриді, повідомляє газета El Mundo. За даними видання, обшуки пов'язані з оплатою ПДВ. Влада країни підозрює компанію в тому, що вона не декларує частину своєї діяльності, здійснювану на території Іспанії.

Представник Google назвав необґрунтованими звинувачення і підкреслив, що компанія завжди дотримувалася податкового законодавства країни і взагалі-то готова до діалогу з владою.

Це аж ніяк не перший податковий спір корпорації за останній час – 24 травня французькі правоохоронні органи провели обшуки в паризькому офісі по справі розслідування
можливого ухилення від сплати податків і відмивання коштів.

Влада Великобританії пішли іншим шляхом і все ж домоглися в січні 2016 укладення угоди з Міністерством по податках і митних зборах Великобританії про сплату британським властям £130 млн. Саме стільки, на думку британців, заборгувала корпорація за останнє десятиліття.

Підписати угоду – половина справи, інша сторона медалі – надходження в скарбницю. Тому гучні заяви про "першу значну перемогу" фіскалів варто перевірити часом і реальною готовністю Google і інших корпорацій США платити податки в Європі.

2 Юань впав до мінімуму з 2010 року

Китайський економічний локомотив явно буксує. Аналітики стурбовані уповільненням темпів зростання китайської економіки, цей фактор продовжує впливати на ринки, що розвиваються, а національну валюту лихоманить.

Курс юаня до впав до мінімуму з 2010 року після зниження довідкового курсу національної валюти Народним банком КНР. Це зниження стало найістотнішим з моменту девальвації юаня в серпні 2015 року. Курс був знижений на 0,9% — до 6,6375 юаня за $1, найнижчого рівня з 24 грудня 2010 року.

Аналітики Goldman Sachs вважають, що в найближчі 12 місяців курс юаня до долара опуститься ще на 3% Цей чинник як не можна краще пояснює перетікання капіталу інвесторів в акції західних компаній, які менше залежать від міжнародних операцій.

3 Mcdonald's хоче продати бізнес в Китаї та Гонконгу
Мережа ресторанів швидкого харчування Mcdonald's може заробити до $3 млрд на продажу бізнесу в Китаї та Гонконгу, повідомляє Reuters.

За інформацією агентства, компанія отримала понад п'ять пропозицій від потенційних покупців, серед яких Beijing Tourism Group, Sanpower і ChemChina.

Зацікавленість в угоді проявили міжнародні інвестиційні фонди Bain Capital, TPG Capital і Carlyle Group, які беруть участь в аукціоні з метою об'єднання зі стратегічними китайськими претендентами.

4 У кондитерського гіганта Mars з'явиться конкурент

На ринку кондитерських виробів може з'явитися новий найбільший гравець з ринковою капіталізацією близько $90 млрд.

Міжнародна компанія Mondelez зробила пропозицію про покупку американського виробника шоколадних батончиків Hershey. Кожну його акцію оцінили в $107, пише The Wall Street Journal. Компанії пророкують річний оборот близько $37 млрд.

Зараз Mondelez займає 12,8% світового ринку, поступаючись тільки Mars, чия частка сягає 13,5%. Hershey посідає п'яту сходинку у світі, утримуючи 5,2% світових продажів.

Поки неясно завершиться операція успішно, досі всі пропозиції про купівлю Hershey відхилялися. Однак, за даними джерел, представники Mondelez готові піти на все, щоб операція завершилася успішно.

Головне

Україна/Події

Вчора, 13:22

article_img
Знову в грі. Насіров розповів, коли приступить до роботи і яку отримав компенсацію за "прогул"

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися