Проблеми Google в Європі і вихід Mcdonald's з Китаю – діловий тиждень в світі

1 липня 2016, 14:30
Поки весь діловий світ обговорює результати Brexit, Інтернет-гігант Google розбирається з податковими проблемами в ЄС, а Mcdonald's має намір піти з ринку Китаю

1 У Єврокомісії накопичилися претензії до Google
У податківців ЄС накопичилося чимало питань до американського Інтернет-гіганту Google з приводу сервісу контекстної реклами AdWords, повідомляє газета Politico. Слідство попросило компанії прибрати конфіденційні матеріали з доказів, які були спрямовані проти бізнесів Google, таких як AdWords і AdSense for Search. Регулятор робить такі запити зазвичай перед тим, як пред'явити формальне обвинувачення.

Відео дня

Тим часом податкові органи Іспанії щосили взялися за компанію. У четвер, 30 червня, відбулися обшуки в штаб-квартирі інтернет-корпорації Google в Мадриді, повідомляє газета El Mundo. За даними видання, обшуки пов'язані з оплатою ПДВ. Влада країни підозрює компанію в тому, що вона не декларує частину своєї діяльності, здійснювану на території Іспанії.

Представник Google назвав необґрунтованими звинувачення і підкреслив, що компанія завжди дотримувалася податкового законодавства країни і взагалі-то готова до діалогу з владою.

Це аж ніяк не перший податковий спір корпорації за останній час – 24 травня французькі правоохоронні органи провели обшуки в паризькому офісі по справі розслідування
можливого ухилення від сплати податків і відмивання коштів.

Влада Великобританії пішли іншим шляхом і все ж домоглися в січні 2016 укладення угоди з Міністерством по податках і митних зборах Великобританії про сплату британським властям £130 млн. Саме стільки, на думку британців, заборгувала корпорація за останнє десятиліття.

Підписати угоду – половина справи, інша сторона медалі – надходження в скарбницю. Тому гучні заяви про "першу значну перемогу" фіскалів варто перевірити часом і реальною готовністю Google і інших корпорацій США платити податки в Європі.

2 Юань впав до мінімуму з 2010 року

Китайський економічний локомотив явно буксує. Аналітики стурбовані уповільненням темпів зростання китайської економіки, цей фактор продовжує впливати на ринки, що розвиваються, а національну валюту лихоманить.

Курс юаня до впав до мінімуму з 2010 року після зниження довідкового курсу національної валюти Народним банком КНР. Це зниження стало найістотнішим з моменту девальвації юаня в серпні 2015 року. Курс був знижений на 0,9% — до 6,6375 юаня за $1, найнижчого рівня з 24 грудня 2010 року.

Аналітики Goldman Sachs вважають, що в найближчі 12 місяців курс юаня до долара опуститься ще на 3% Цей чинник як не можна краще пояснює перетікання капіталу інвесторів в акції західних компаній, які менше залежать від міжнародних операцій.

3 Mcdonald's хоче продати бізнес в Китаї та Гонконгу
Мережа ресторанів швидкого харчування Mcdonald's може заробити до $3 млрд на продажу бізнесу в Китаї та Гонконгу, повідомляє Reuters.

За інформацією агентства, компанія отримала понад п'ять пропозицій від потенційних покупців, серед яких Beijing Tourism Group, Sanpower і ChemChina.

Зацікавленість в угоді проявили міжнародні інвестиційні фонди Bain Capital, TPG Capital і Carlyle Group, які беруть участь в аукціоні з метою об'єднання зі стратегічними китайськими претендентами.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

4 У кондитерського гіганта Mars з'явиться конкурент

На ринку кондитерських виробів може з'явитися новий найбільший гравець з ринковою капіталізацією близько $90 млрд.

Міжнародна компанія Mondelez зробила пропозицію про покупку американського виробника шоколадних батончиків Hershey. Кожну його акцію оцінили в $107, пише The Wall Street Journal. Компанії пророкують річний оборот близько $37 млрд.

Зараз Mondelez займає 12,8% світового ринку, поступаючись тільки Mars, чия частка сягає 13,5%. Hershey посідає п'яту сходинку у світі, утримуючи 5,2% світових продажів.

Поки неясно завершиться операція успішно, досі всі пропозиції про купівлю Hershey відхилялися. Однак, за даними джерел, представники Mondelez готові піти на все, щоб операція завершилася успішно.

Показати ще новини
Радіо NV
X