Приватизацію енергетичної компанії, пов'язаної з бізнес-партнером Порошенка, хочуть відкласти на наступний рік

29 вересня 2015, 11:48
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України просить відкласти приватизацію найбільшої енергогенеруючої компанії Центренерго на 2016 рік

З такою пропозицією Міністерство звернулося до Ради нацбезпеки та оборони і Кабінету міністрів, про що йдеться у відповіді міністерства на запит НВ. Міненергетики хоче перенести приватизацію об'єкта на період після закінчення опалювального сезону 2015-2016 років. Підготувати Центренерго до приватизації Україні рекомендував МВФ.

Відео дня

Центренерго – компанія, в яку входять три теплові електростанції: Вуглегірська (Донецька область), Зміївська (Харківська область) і Трипільська (Київська область). Їх сумарна потужність – близько 14% загальної потужності українських електростанцій.

Як писало НВ в №34, уряд прийняв рішення про передачу акцій компанії Фонду державного майна (ФДМ), але Міністерство енергетики не виконує його. Наприкінці липня міністр енергетики Володимир Демчишин заявив, що не перешкоджає приватизації Центренерго. "Формальна передача акцій ФДМ може відбутися в будь-який момент, в той час як підготовку компанії до приватизації повинно здійснювати саме профільне міністерство і цей процес було розпочато ще в минулому році", - пояснюється у відповіді міністерства НВ.

Саме Центренерго є покупцем значної кількості вугільної продукції – близько 200-250 тис. т на місяць, пояснюють у міністерстві. Ця продукція поставляється на Центренерго переважно державними вугледобувними підприємствами. "Як покупець продукції державних шахт саме Центренерго є дуже важливим підприємством на ринку енергетики в цілому", - повідомляє Міненерго. Державні вугледобувні підприємства, в тому числі західного регіону (ДП Львіввугілля та ДП Волиньвугілля) вимагають гарантій тривалої покупки у них вугілля для потреб теплової та електричної генерації і основним споживачем їх продукції залишається саме Центренерго, пояснюють у міністерстві.

Нещодавно у ФДМ переглянули графік приватизації на 2015 рік. Згідно нього, приватизація 68,29% акцій Центренерго була запланована на грудень. Відповідне рішення закріплене наказом голови ФДМУ від 14 вересня і опубліковано в газеті Відомості приватизації. Міністерство енергетики та вугільної промисловості рекомендує РНБО і уряду відтермінувати приватизацію Центренерго і почати її після закінчення опалювального сезону.

Нагадаємо, що нардеп фракції Самопоміч та секретар комітету Ради з питань ПЕК Вікторія Войціцька заявляла про те, що на Центренерго діє непрозора схема закупівлі газу у приватних трейдерів. Так, за її словами, Центренерго задіяно в схемі, в рамках якої газ у приватних фірм купуються за завищеними цінами. Мова, за її словами, йде про мільярди кубометрів газу на рік, які закуповуються за державний кошт у приватних трейдерів. Зміст схеми такий: на ринку для промислових споживачів діють дисконти – від 1,5 тис. до 2 тис. грн на тисячу куб. м блакитного палива. У Войціцької є підстави вважати, що Центренерго за документами проводить закупівлю газу за максимальною ціною, встановленою для неї Нацкомісією держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг – 6,6 тис. грн за 1 тис. куб. м. А дисконт бенефіціари схеми кладуть собі в кишеню. "Це величезні суми щомісяця", - каже Войціцька. Відразу декілька учасників ринку, в тому числі і парламентарії, вказують, що значний вплив на контрольовану Міненерго компанію Центренерго має Ігор Кононенко, перший заступник голови фракції БПП, а також друг і бізнес-партнер президента Петра Порошенка.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X