Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Приватбанк та Промінвестбанк зробили банківську систему збитковою – НБУ

12 серпня 2017, 17:20
1391
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Банківська система була помірно збитковою у першому півріччі 2017 року

За шість місяців 2017 року чистий збиток після оподаткування банківської системи становив 1,85 млрд гривень, повідомляє офіційне інтернет-представництво НБУ

За підсумками першого кварталу 2017 року прибуток становив 4,1 млрд гривень (із урахуванням коригуючих проводок станом на 15 травня 2017 року).

Як повідомляє НБУ, головною причиною погіршення фінансового результату стало суттєве зростання у другому кварталі 2017 року відрахувань банками у резерви – до 12,5 млрд гривень. Зазначається, що їх переважну частку сформували банки Приватбанк та Промінвестбанк.

Наголошується, що збитки Приватбанку та Промінвестбанку призвели до негативного фінансового результату групи державних банків та банків з іноземним капіталом відповідно.

За підсумками першого півріччя сукупний збиток держбанків становив майже 1,8 млрд гривень, банків з іноземним капіталом – 1,1 млрд гривень. Сукупний чистий прибуток банків з приватним капіталом за звітний період перевищив 1 млрд гривень.

Зазначається, що серед позитивних тенденцій першого півріччя 2017 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – зростання чистого комісійного доходу (на 34%) та чистого процентного доходу (на 3,5%).

З 90 платоспроможних станом на 1 липня 2017 року банків 70 за підсумками першого півріччя були прибутковими та отримали чистий прибуток у розмірі 8,22 млрд гривень, 20 банків – збитковими зі сукупним чистим збитком у 10,07 млрд гривень.

Головне

Україна/Події

Вчора, 13:22

article_img
Знову в грі. Насіров розповів, коли приступить до роботи і яку отримав компенсацію за "прогул"

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися