В НБУ назвали причини видачі Приватбанку 2 млрд рефінансування

19 січня 2018, 15:40

Банком, який отримав 2,3 млрд грн рефінансування від Національного банку України (НБУ) на початку січня, виявився націоналізований Приватбанк.

Про це з посиланням на дані регулятора повідомляють Українські новини.

У НБУ зазначили, що рефінансування видано на програми розвитку кредитування малого та середнього бізнесу, зокрема агропрограмму - АгроКУБ.

Відео дня

Кредит наданий під заставу держоблігацій. Рефінансування видано на 84 дня під 16,5% річних.

"Ми плануємо направити на програму фінансової підтримки українського підприємництва не менше 5 млрд грн на цей рік", - повідомили в Нацбанку.

Зазначимо, що на попередньому подібному тендері НБУ надав рефінансування трьом банкам на 4,6 млрд грн. Одержувачами стали два держбанки і один приватний.

Нагадаємо, НБУ прогнозує відновлення банківської системи в 2018 році. На думку регулятора, банківська система України наступного року вийде на прибуток попри очікуваний збиток в першому кварталі.


Кабінет міністрів України 18 грудня 2016 року прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізувати на суму 116,8 млрд грн.


Нагадаємо, що рішення про докапіталізацію Приватбанку на 38,5 млрд грн було прийнято 23 червня.

Відзначимо, що в НБУ раніше відзначали, що докапіталізація банку на 16 млрд грн може не знадобитися або бути зменшена в залежності від оцінки активів.

22 грудня на засіданні Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку затвердила випуск і проспект емісії акцій Приватбанку на 16,6 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X