Приватбанк офіційно став державним за одну гривню

22 грудня 2016, 01:35
21 грудня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та Міністерство фінансів України підписали договір про продаж 100% акцій Приватбанку, повідомляє прес-служба ФГВФО

"З моменту передачі власником 100% акцій банку є держава в особі Міністерства фінансів України. Такий результат є наслідком скоординованих дій Міністерства фінансів України, Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, Національного депозитарію, Укргазбанку, Укрексімбанку", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Всі необхідні процедури були проведені протягом 72 годин: сформовані резерви під активні операції, здійснена додаткова емісія акцій і забезпечено їх розміщення, внесено зміни до статуту банку, сформований перехідний баланс, проведено всі необхідні процедури для продажу акцій та зміни власників банку.

"Оскільки капітал Приватбанку набув негативного значення, Фонд гарантування відповідно до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", продав акції цього банку Міністерству фінансів у повному обсязі за одну гривню", - йдеться в повідомленні.

В цілому, на придбання державою права власності на акції Приватбанку минуло два дні з моменту, наступного за днем початку процедури виведення банку з ринку.

Нагадаємо, на засіданні в неділю, 18 грудня, Кабінет міністрів підтримав пропозицію Національного банку України (НБУ) і Ради фінансової стабільності про перехід 100% Приватбанку у власність держави.

Новим головою правління банку став колишній міністр фінансів Олександр Шлапак.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X