Прихід Ryanair, виробництво реакторів для АЕС та інші головні новини бізнесу

15 лютого 2018, 20:50
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

ТОП головних новин бізнесу за 15 лютого від НВ Бізнес.

Зростання економіки України в 2017 році виявилося нижчим, ніж в 2016-му. За попередньою оцінкою Державної служби статистики, реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) збільшився на 2,2%, тоді як роком раніше зростання склало 2,3%.

Відео дня

Серед позитивних факторів в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) відзначили "високу споживчу активність, активне будівництво і розширення присутності на ринках ЄС".

Україна вже не така злиденна країна

Україна поліпшила свої результати і піднялася з 5 на 7 місце в рейтингу найбільш нещасних країн світу за версією американського агентства Bloomberg. Якщо в минулому році індекс України становив 23,8 пункту, то вже в 2018-му він знаходиться на рівні 17,8.

Bloomberg's Misery Index розраховується на основі прогнозів щодо інфляції та безробіття для 66 країн. На першому місці рейтингу вже четвертий рік поспіль перебуває Венесуела з показником 1872 пункту.

Ryanair підтвердив прихід в Україну

Ірландський лоукостер Ryanair підтвердив інформацію про початок польотів в Україну восени 2018 року.

"Це справжня дата, і я сподіваюся, що це відбудеться. На даний момент деталі угоди обговорюються", - повідомив головний співробітник з правових питань та секретар авіакомпанії Ryanair Юліуш Коморек. За його словами, обов'язково будуть польоти з України в Польщу, також обговорюються інші напрямки.

Американська компанія задумалася про виробництво в Україні ядерних реакторів

Міжнародна компанія Holtec International розглядає можливість розширення своїх виробничих потужностей на території України для виготовлення сучасних і більш перспективних малих модульних реакторів для АЕС.

Як повідомив посол України в США Валерій Чалий, глава компанії вибрав тільки три країни в світі, де він хоче реалізувати свій проект, і Україна в їх числі. Наша країна "може стати виробником зовсім іншого технологічного рівня в майбутньому", і проект Holtec з будівництва заводу з виготовлення реакторів буде сприяти цьому, підкреслив дипломат.

Оренда сільгоспземель подорожчала

У 2017 році в Україні середня вартість оренди сільськогосподарської землі виросла на 25% - до 1 369 грн/га. За даними Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, в середньому громадяни-власники землі отримали 1369 грн/га, тоді як станом на 1 січня 2017 року цей показник склав 1093 грн/га.

Найвища орендна плата зафіксована у Черкаській (2962 грн/га), найнижча - у Закарпатській (719 грн/га). При цьому державні землі здавалися в оренду вдвічі дорожче, ніж приватні.

Такими були головні ділові новини середовища.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X