Прем'єр Білорусі заявив, що постачання хлоркалію через Україну продовжується

17 лютого, 18:27
Минулого року Білоруськалій потрапив під американські санкції (Фото:kali.by)

Минулого року Білоруськалій потрапив під американські санкції (Фото:kali.by)

Прем'єр-міністр Білорусі Роман Головченко заявив, що проблем із експортом білоруських калійних добрив через Україну немає.

« Постачання калійних добрив як здійснювалися через Україну, так і здійснюються. Більше того, українська сторона подає сигнали про зацікавленість у нарощуванні перевалки через свої потужності», - заявив Головченко сьогодні журналістам.

Відео дня

Він додав, що «з українською стороною проблем не маємо». Головченко заявив, що постачанням займаються «інші експедитори», не Білоруськалій.

Раніше в Укрзалізниці повідомили, що запроваджують тимчасові обмеження на транзит білоруських калійних добрив територією України з 16 лютого. Згідно з інформацією на сайті держкомпанії, обмеження стосуються продукції компаній Білоруськалій та Білоруська калійна компанія.

Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей на прес-конференції в Мінську в середу заявив, що Білорусь готує заходи у відповідь щодо України.

Нагадаємо, що через американські санкції проти Білоруськалію Літовські залізниці з 1 лютого розірвали договір з Білоруськалієм про транзит калійних добрив, який мав діяти до 2023 року. Він передбачав транзит через Литву залізницею та перевалку в порту Клайпеди 11 млн тонн білоруського хлоркалію на рік. Білорусь у відповідь з 7 лютого припинила залізничний транзит своєю територією нафтопродуктів з Литви, мінеральних і хімічних добрив.

Олександр Лукашенко 7 лютого заявив, що українська сторона запропонувала допомогти з транзитом цих обсягів добрив через Одесу, проте згодом відмовилася. За тиждень він знову повідомив, що Україна відмовилася від імпорту калійних добрив з Білорусі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X