Припинення співпраці України з МВФ загрожує дефолтом - екс-міністр фінансів Словаччини Міклош

4 квітня 2019, 18:31

Припинення співпраці України з Міжнародним валютним фондом загрожує дефолтом і фінансовою кризою в країні.

Таку думку в інтерв'ю Радіо НВ висловив колишній міністр фінансів Словаччини Іван Міклош.

Він зазначив, що в найближчі два роки Україна повинна виплачувати великі суми платежів по закордонному боргу, що буде неможливо зробити без фінансової підтримки МВФ.

Відео дня

"І в разі, якщо не буде тривати програма, там реальна загроза дефолту та фінансової кризи, пов'язаного з девальвацією і з такими речами, які б якщо трапилися (я сподіваюся, що не трапляться), мали б швидкі негативні результати в погіршенні життєвого рівня, підвищенні цін, інфляції тощо", - підкреслив Міклош.

Нагадаємо, Україна в 2019 році повинна виплатити Міжнародному валютному фонду (МВФ) 1 325,476 млн спецправ запозичення - понад $1,8 млрд за курсом на початок січня.

В кінці квітня 2014 року МВФ затвердив кредитну програму для України на $17,01 млрд, а на початку травня надав перший транш кредиту stand by на суму $3,19 млрд. 

Рада директорів МВФ 11 березня 2015 року схвалила виділення Україні $17,5 млрд за чотирирічною програмою EFF (Extended Fund Facility) замість програми stand by. 

МВФ вирішив змінити попередню програму "стенд-бай" на "механізм розширеного фінансування" через більш тривалу потребу платіжного балансу України. 

У жовтні 2018 Україна і МВФ домовилися про нову програму stand by. 

Нова програма з запитаним доступом в $3,9 млрд послужить основою для економічної політики уряду в 2019 році. 

Вона буде зосереджена на продовженні фінансової консолідації та зниженні інфляції, а також реформах по зміцненню податкового адміністрування, фінансового сектора і енергетичного сектора. 

Показати ще новини
Радіо НВ
X