Представники банків завадили Україні та Єврокомісії домовитися про схему фінансування закупівель російського газу

28 серпня 2015, 10:05
Офіційний Київ і Єврокомісія так і не змогли узгодити схему фінансування закупівель Україною російського газу. Про це розповів міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, за словами глави Міненерго, узгодження даного питання зірвалося через те, що на зустріч не прийшли представники банківських інститутів.

Відео дня

"Ми розглянули кілька варіантів, тому, враховуючи, що на сьогоднішній зустрічі не було самих банківських інститутів, які надають готівку, ліквідність, домовитися про щось було неможливо. Ми однозначно проговорили кілька можливих варіантів, в яких Єврокомісія буде нам допомагати", - сказав він після двосторонньої зустрічі з віце-президентом Єврокомісії з энергосоюзу Марошем Шефчовичем.

Демчишин уточнив, що Київ розраховує накопичити до початку опалювального сезону 19 млрд кубометрів газу в підземних газових сховищах.

Разом з тим, Шефрович висловив надію, що газова угода між Україною, ЄС і РФ вдасться підписати вже до кінця вересня.

На двосторонній зустрічі, яка відбулася в четвер пізно ввечері, були присутні віце-президент Єврокомісії Маруш Шефчович, міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин і глава НАК Нафтогазу України Андрій Коболєв.

Зустріч була організована за ініціативою Єврокомісії як проміжний етап у підготовці до наступного раунду тристоронніх газових переговорів.

Показати ще новини
Радіо NV
X