Представник України в МВФ розповів, що об'єднує Гонтареву і Лагард

31 серпня 2018, 14:45

Стилі керівництва Валерії Гонтаревої під час її перебування главою Національного банку України (НБУ) і нинішньої глави Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард дуже схожі.

Про це в інтерв'ю Радіо НВ розповів Владислав Рашкован, представник України в МВФ, заступник виконавчого директора Фонду, екс-заступник голови Нацбанку України.

"[Гонтарева і Лагард] багато в чому дуже схожі. Можна сказати, що їх об'єднують три основні чинники", - зазначив Рашкован.

Відео дня

Перший фактор, за його словами, - це делегування повноважень: "Це англійською називається empowerment, тобто ти чітко бачиш, як і Лагард, і Гонтарева дають можливість своїм людям, які їх підпорядковані, реалізовувати ті завдання, які стоять перед організацією. Тобто не потрібно весь час оглядатися на них і дивитися, "можна мені зробити це або не можна". Але це навіть більше, ніж делегування. Це демонстрацыя всім іншим: "Окей, я цій людині довіряю, він може це зробити".

Друга складова - "і це дуже чітко видно", відзначає Рашкован, - як відстоюються, як виступають штатні співробітники.

І третій момент - це підзвітність: "Англійською це називається accountability, тобто ти при цьому повинен за це і відповідати. Тобто, якщо ти взявся за щось, якщо ти делегував, перше, друге, ти empowered, то тобто ти дав співробітнику можливість реалізовувати щось, то ти при цьому повинен за це і відповідати".

"Це в цілому модель, якої дотримується менеджмент МВФ", - резюмував він.

При цьому Рашкован звернув увагу, що формально він не зовсім підпорядковується Крістін Лагард, оскільки борд МВФ, до якого він входить (англ. Board of Governors, Рада керуючих - вищий керівний орган МВФ, в який кожна країна-член делегує свого представника, - ред.), "знаходиться зверху над менеджментом".

Повну версію інтерв'ю з Владиславом Рашкованом слухайте на Радіо НВ в п'ятницю 31 серпня о 20:00.

Показати ще новини
Радіо NV
X