Представник України в МВФ оцінив перспективу виділення нового траншу

30 серпня 2018, 17:50

Україна і Міжнародний валютний фонд (МВФ) за підсумками роботи місії в Києві у вересні дійсно зможуть досягти домовленостей для виділення чергового траншу кредиту.

Таку думку в інтерв'ю Радіо НВ висловив Владислав Рашкован, представник України в МВФ, заступник виконавчого директора Фонду, екс-заступник голови Нацбанку України.

Відео дня

За його словами, він оцінює перспективу домовленості як "стриманий оптимізм".

"МВФ заради місії не приїжджає, коли не впевнений в позитивному результаті... Я впевнений, що ми пройдемо досить спокійно цю осінь і наступну зиму, в тому числі, завдяки допомозі МВФ", - сказав Рашкован.

Він додав, що Україна "достатньо вдало" пройде цей процес і незабаром після цього "зможе обговорювати вже подальші кроки в рамках програми МВФ".

При цьому можливість дефолту і різкого падіння курсу гривні, наприклад, до 35 грн/$, він охарактеризував швидше "як один з гіпотетичних сценаріїв, а не один з реалістичних сценаріїв" для економіки.

"Я все-таки розраховую, що Україна отримає транш, тому я б мислив категоріями того, як нам це допоможе далі реалізовувати ті реформи, які були розпочаті", - зазначив Рашкован.

Він звернув увагу на поточну ситуацію: в країні є економічне зростання, інфляція сповільнюється, депозити в банківській системі зростають.

За його словами, виділення траншу МВФ стане позитивним сигналом для інших інвесторів про те, що відкату в реформах не буде: "І ця гарантія того, що МВФ підтримає, - вона дорого коштує, вона потрібна. Якщо всі знають, що МВФ стоїть "за", і ти знаходишся всередині програми МВФ, то у тебе дійсно буде спокій".

Повну версію інтерв'ю з Владиславом Рашкованом слухайте на Радіо НВ в п'ятницю 31 серпня о 20:00.

Показати ще новини
Радіо NV
X