Рішення Кабміну. Підприємства з державною часткою направлять 50% прибутку за минулий рік на виплату дивідендів

24 квітня 2019, 13:33

Винятки у вигляді 30% нормативу зроблені для Ощадбанку, Укргідроенерго й Укрзалізниці

Уряд України на засіданні 24 квітня встановив базовий норматив відрахувань чистого прибутку на виплату дивідендів за підсумками 2018 року для підприємства з держчасткою на рівні 50%. Як повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні, ця постанова була прийнята без обговорення, але з доопрацюванням, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Згідно з проектом постанови, винесеним на засідання уряду, наявним у розпорядженні агентства, винятки у вигляді 30% нормативу зроблені для Ощадбанку, Укргідроенерго й Укрзалізниці.

У пояснювальній записці до документа зазначається, що Мінфін пропонував встановити норматив на рівні 90%, вказуючи на можливі втрати бюджетом 13,6 млрд грн, однак його зауваження були відкинуті.

Згідно з матеріалами, МЕРТ очікує надходження в 2019 році в бюджет 2,07 млрд грн дивідендів без урахування Нафтогазу України, чистий прибуток якого минулого року склав 13,61 млрд грн.

Уряд України минулого року зобов'язав підприємства з держчасткою направити на виплату дивідендів 75% чистого прибутку за 2017 рік, тоді як норматив, встановлений для розподілу прибутку за 2016 рік, становив 50%.

Раніше повідомлялося, що НБУ перерахував до бюджету майже 65 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X