Правоохоронці прийшли з обшуками в 15 компаній Курченка

7 червня 2017, 18:16
Правоохоронці проводять обшуки в 15 компаніях - імпортерах скрапленого газу, афілійованих з бізнесменом та власником групи компаній СЄПЕК Сергієм Курченком

Про це пишуть Українські Новини з посиланням на джерело в правоохоронних органах.

За його словами, проводиться 30 обшуків по всій території України.

Джерело повідомило, що фірми мінімізують податки і проводять "скручування" ПДВ.

Відео дня

Наразі виявлено 70 осіб, причетних до діяльності цих фірм. Їхніх кураторів допитують і обшукують їхні офіси, а також місця проживання.

Зокрема, обшуки проводяться в компаніях Перспектива трейдгруп і Оіл трейд груп.

Згідно з повідомленням прес-служби СБУ, правоохоронці задокументували, що комерційні структури, які ввозять сировину з Росії та Білорусі, використовують для здійснення поставок підконтрольні офшорні структури.

Шляхом підміни документації вони змінюють ціну та якість товару, що дає можливість застосовувати мінімальні ставки акцизного збору і зменшувати митну вартість. Як наслідок, суттєво знижується сума обов'язкових платежів і зборів до державного бюджету.

Співробітники спецслужби також встановили, що велика частина продукції, що імпортується в Україну, перепродається підконтрольним структурам, які реалізують товар через мережу АЗС та оптові бази за готівку без податкового обліку.

За оцінками експертів, за допомогою такого протиправного механізму тільки через мінімізацію податку протягом 2016-2017 років державі завдано збитків на суму понад 200 млн грн.

Раніше прокуратура Одеської області заочно повідомила про підозру бізнесмену Сергію Курченку в створенні організованого злочинного угруповання та ухиленні від сплати податків при реалізації 800 тис. тонн нафтопродуктів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X