Правила топів. Керуючий партнер Camion Oil про необхідність марнославства в бізнесі

29 березня 2016, 12:39
4112
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ольга Гуцал розповідає, як марнославство і постійна жага більшого стають хорошими мотиваторами для особистісного зростання

Ольга Гуцал не шкодує про жоден прожитий рік, тому що знає, як перетворити роботу з щоденної повинності в улюблений спосіб життя

Вона народилася в 1963 році в родині київських вчених. Після закінчення школи вступила до Київського політехнічного інституту. Труднощі в освоєнні інженерних дисциплін не зіпсували їй враження від ВНЗ. Гуцал згадує, що провела в стінах КПІ шість цікавих років. Далі була аспірантура за фахом високонавантажених структур.

У 1998 році життя зробило крутий поворот: з науки Ольга пішла в бізнес, де керувала міжнародними проектами, пов'язаними з технологічними продуктами і обладнанням. Вона спільно з партнерами заснувала групу компаній з продажу, виробництва та просування технологічних рідин для автомобільної індустрії. За останні кілька років географія бізнесу розширилася майже на 100 країн світу.

Але на цьому ця ділова жінка зупинятися не стала і в 2004 році заснувала мережу ювелірних салонів Абрикос.

В рамках Правила топів – спільного проекту Європейської Бізнес Асоціації та ділового порталу НВ Бізнес – Ольга Гуцал розповідає, як марнославство і постійна жага більшого стають хорошими мотиваторами для особистісного зростання і самовдосконалення1 Про вік
Мені 52 роки. Я вважаю – це дуже важливо. Все своє життя я постійно працювала, щось робила. Мені зажди шкода людей, які хочуть, щоб їм завжди було 26. Загалом, всі 52 роки для мене вкрай важливі.

2 Про улюблене в роботі
Знаєте, в мене немає роботи, на яку я просто ходжу. Моя робота – це образ життя. І знаєте, мені подобається життя, яким я живу.

.

3 Про першу роботу
Я працювала секретарем на підготовчих курсах політехнічного інституту. Тоді я ще навчалася в 10 класі. Мої друзі поступили до університету на рік раніше, а мені все це було вкрай цікаво. Ну ось так я і пішла на підробіток у політесі.

4 Про освіту
Я закінчила Київський політехнічний інститут. За освітою я – інженер-зварювальник, технолог. Це чудовий інститут, де я із задоволенням провела 6 років. Зараз я знаю принцип роботи багатьох речей: як влаштовані механізми, чому кришка відкривається, кнопка «кнопає», а вода ллється. Я дуже цим задоволена.

5 Про ставлення до помилок
Помилки трапляються з кожним, і це цілком нормально. Своїх співробітників я часом навіть змушую до роботи там, де ймовірність помилитися дуже висока. Ми займаємося справою, в якій ніхто до нас не розбирався. Проходимо, так би мовити, незоране поле, де врахувати чужий досвід дуже складно. Мені здається, що в старій, "накатаній" справі допускається близько 10% помилок, а в новій - не менше 30%.

6 Про мотивацію
Прозвучить дивно, але я б дійсно хотіла, щоб після мене світ змінився. Уявіть собі, що ми всі помираємо, приходимо нагору, а там нас апостол Петро зустрічає. За ним двоє дверей, в руках розкрита книга: на лівій сторінці – добрі справи, а на правій – злі. Він відкриває книгу і говорить: "А, це ти, Ольга Гуцал, дивись-но, ти це і це зробила. Та, ти, звичайно, подекуди "напортачила", але світ змінила – тобі в правильні двері". Мені подобається думати про те, що я - не пусте місце.

7 Про те, що цінує в людях
Для мене дуже важливо дотепність, жвавий розум, а також начитаність людини. Я отримую насолоду від спілкування з тими, хто швидко розуміє, добре думає, багато чого хоче від життя. Але чим старшою я стаю, тим більше ціную в людині порядність. Колись мій батько казав, що найбільше на світі цінує в людях саме це. Я тоді думала, що він старий і в нього якісь погляди з минулого століття. Тепер же розумію, наскільки він мав рацію. Я ніколи не скажу людині, що думаю про неї погано, нехай вона і поводить себе неналежним чином. Однак за один стіл з нею не сяду і справ ніяких мати не стану.

8 Про самовдосконалення
Я хотіла б підвищити свою працездатність. Коли мені було 30, мені здавалося, що я дуже багато працюю. Зараз розумію, що я працювала менше, ніж зараз, а сил було в рази більше. Якби до сьогоднішнього мого досвіду, моїх мізків, моїх сформованих бажань і розуміння у мене були сили 30-річної, я була б задоволена. Я знаю звичайні рецепти: займися спортом, правильно харчуйся, гуляй ввечері на свіжому повітрі. Так, але я ще хочу бачитися з людьми, я багато читаю, багато їжджу. І мені шкода витрачати життя на підтримку життя. Іноді хотілося б, щоб це просто в якийсь момент мені з неба сказали: "Гаразд, на тобі ще сил трошки, ти добре працюєш".

9 Про головне життєве правило
Мені завжди повільно і завжди мало. Я не розумію цього: "почну з понеділка", "закінчу завтра", "вирішимо на наступному тижні", "краще давайте ще пару раз зустрінемося і обговоримо".

10 Про баланс "робота"/"особисте життя"
Мені як жінці часто доводилося відповідати на подібні запитання. Чомусь усі вважають, що якщо жінка пішла в бізнес, на особистому житті можна ставити хрест. Це абсолютна неправда, я великий противник подібних висловлювань. Мені здається, у мене немає прямо вже такого поділу на особисте і неособисте життя. Все, що я роблю, стосується тільки мене, тому це - моє особисте життя.

11 Про секрети планування
У мене є спеціальні записники, я їх зберігаю в недоступному для всіх місці. Це дуже інтимна річ, в яку записую плани на життя. Щороку я складаю план на життя, план на 10 років, план на рік, план на перші 3-4 місяці. Я їх переглядаю і до цих планів повертаюся. За останні 20 років мої плани значно зросли. Спочатку я перестала планувати в рамках однієї країни. Потім - в рамках тільки власних сил. Я стала планувати своє життя, маючи на увазі все, чим я можу скористатися, все, що у мене є на сьогоднішній день.

12 Про натхнення
Для мене це жадібність і марнославство. Хочу бути успішною і знаменитою. Я точно знаю, що для цього треба багато працювати. У мене ніколи не було сумнівів, що якщо ти чогось хочеш, то отримати це просто так не вдасться.

13 Про головну пораду
Нікому не вірте, нікого не слухайте. Робіть тільки те, що ви хочете. Спочатку визначте, чого ви хочете насправді. Не того, чого хоче ваша мама, ваша подруга, чоловік, соціум, який навколо вас, а чого саме ви хочете. І обов'язково це зробіть. Ви будете точно щасливішим, аніж якби ви зробили по-іншому.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 січня, 16:54
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Геополітика

Сьогодні, 12:52

article_img
Росія відкинула ультиматум США щодо ракетного договору та наполягає на його збереженні
Події

Сьогодні, 14:00

article_img
Донецьк і Луганськ прямо зараз. Журналіст Денис Казанський розповідає, що відбувається на окупованих територіях
Події

Сьогодні, 13:22

article_img
МОЗ розгляне питання про оголошення епідемії кору в Україні - Супрун