Правила топ-менеджерів. Співзасновники Нова пошта розповідають про секрети успішного бізнесу

14 червня 2016, 17:47
15 років тому двоє університетських друзів Володимир Поперешнюк і В'ячеслав Климов вирішили заснувати спільну справу. Обом було по 25 років

З вибором ринкової ніші допоміг невеликий кондитерський бізнес Поперешнюка. Він шукав способи доставки товарів територією України, але не міг знайти сервіс, який би повністю задовольняв запит, – такого просто не було. Довелося створити власну компанію, а разом з нею і цілий ринок експрес-доставки.

Відео дня

Протягом перших трьох років друзі і бізнес-партнери шукали клієнтів і шляхи розвитку. Переломним моментом стало отримання співзасновниками компанії ступеня Executive МВА. Навчання в бізнес-школі обидва називають відправною точкою, з якої для них розпочався етап системного і усвідомленого підходу до управління бізнесом.

В рамках спільного проекту Європейської Бізнес Асоціації та НВ Бізнес Правила Топів співзасновники Нова пошта розповіли про свій рецепт досягнення успіху.

1 Про омріяну роботу

Климов: Дуже шкода, але я не можу згадати свою дитячу мрію. Схоже, у мене не було конкретної, яскравої мрії.

Поперешнюк: В дитинстві я хотів бути космонавтом. Мріяв займатися авіацією і запускати кораблі в космос.

2 Про першу роботу

Поперешнюк: Перша робота у мене була в 14 років. Я робив сувенірні кружки на заводі. А от друга була серйозніша – менеджер з продажу продуктів харчування.

Климов: Я на першому курсі інституту під час канікул вішав люстри у Палаці культури Україна.

3 Про освіту

Поперешнюк: Ми разом здобували освіту в одних і тих самих інститутах. Спочатку це був Харківський авіаційний інститут (ХАІ). Пізніше ми вчилися в Міжнародному Інституті бізнесу (МІБ) за програмою MBA.

Климов: Університети зіграли фундаментальну роль у формуванні нас як особистостей, у формуванні нашої компанії. ХАІ - це потужна технічна школа, а МІБ на той момент був однією з кращих бізнес-шкіл в Україні.

4 Про мотивацію

Климов: Я дуже люблю вигравати. Перша, нехай і невелика перемога – це найкращий у світі мотиватор. Вона надає інерції, і далі хочеться перемагати знову.

Поперешнюк: У роботі мене надихає недосконалість. Я не заспокоююся до тих пір, поки все не працює так, як я це бачу, – до тих пір, поки все не буде ідеально.

5 Про недоліки

Поперешнюк: У людей немає недоліків, є особливості. Є якісь риси, які потрібно розвивати і покращувати. В мені вони теж є, я намагаюся розвивати свої слабкі сторони, спираючись на сильні.

Климов: Мене іноді дратує бажання полінуватися. І я з цим намагаюся боротися. На щастя, зовнішній світ про це практично не знає. Але це моя особливість, я маю над собою працювати.

6 Про ставлення до помилок

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Поперешнюк: Томас Едісон якось сказав: "У мене не було помилок, було 10 тисяч способів, які не працюють". Тому стосовно бізнесу я не люблю використовувати слово помилка. Для якихось невдач є слово спроба. Для того, щоб чогось досягти, треба робити багато спроб, якісь з них будуть успішні. Тому будь-яка дія підприємця – це не помилка, це спроба.

Климов: Є таке боксерське прислів'я: одна поразка коштує 10 перемог. Я згоден з цим твердженням. Так, до речі, думають і в Кремнієвій долині, за якою ми уважно спостерігаємо. Таке поняття як поразка взагалі не існує. І успішний стартапер – це той, хто після п'яти закритих стартапів реалізує один успішно.

7 Про успішну людину

Климов: Це людина, яка творить і лишає слід у всьому.

Поперешнюк: Для мене успішною людиною є той, хто вміє мріяти і реалізовувати свої мрії. Тому я дуже люблю підприємців-винахідників. Свого часу таким був Генрі Форд, а зараз Ілон Маск. Це люди, які перетворюють свої мрії в реальність і створюють завдяки цьому колосальний бізнес.

8 Про ідеальну команду

Поперешнюк: Якщо мені є чому повчитися у команди, значить це саме ті люди, з якими хочеться працювати. Для мене важливо, щоб менеджери говорили те, чого я не знаю, вигадували те, до чого б я не додумався. Твої люди повинні бути розумнішими за тебе.

Климов: Дійсно, коли хтось із наших менеджерів нас дивує, ми знімаємо капелюха і аплодуємо.

9 Кілька слів про себе

Поперешнюк: Насамперед, я нетерплячий, я хочу результату тут і зараз. Я амбітний, завжди хочу багато. Я вимогливий і до себе, і до інших. Я самокритичний і добрий.

Климов: Думаю, що я доволі легка людина, намагаюся таким бути. При цьому я іронічний і досить дисциплінований.

10 Про головне правило дня

Поперешнюк: Звісно, я не можу обійтися без сніданку і правильного настрою на день. Тому люблю провести ранок з родиною, продумати і запланувати свій день.

Климов: Якщо говорити про те, що незмінно, то це точно ранкова зарядка. Вона вписана в мій графік, незалежно від того, де я перебуваю. В ідеалі хотілося б кожен день, хоча б увечері, поспілкуватися зі своєю дитиною.

11 Про улюблене в роботі

Климов: Для мене найкраще в моїй роботі – отримувати захоплені відгуки від наших клієнтів.

Поперешнюк: Найбільшу радість мені приносить вирішення складних завдань. Коли у тебе це виходить, ти отримуєш максимальне задоволення.

12 Про мрії

Поперешнюк: Найбільша мрія, без іронії, – це щоб Україна стала найбагатшою країною в світі. Наша компанія цьому сприяє, адже ми допомагаємо розвивати малий і середній бізнес. Саме він стоїть біля витоків розвитку будь-якої країни, зокрема України.

Климов: Я для себе сформував три частини своєї мрії – ідеальні картинки – це щаслива сім'я, успішна держава, здоровий і успішний я.

13 Про пораду собі

Поперешнюк: Головна порада, яку хотілося б собі дати, - це брати на роботу людей, які знають і вміють більше, ніж ти. А найголовніше – тих, у кого є досвід вирішення завдань, які перед ними стоять.

Клімов: Ми дуже заточені на ефективність. За моїми відчуттями, ми втратили чимало часу. Компанії вже 15 років, і мені б хотілося, щоб ми прийшли до того ж результату, що і зараз, через 5-7 років після її заснування. Зробили це завдяки правильним професійним людям і власній ефективності. Тому нам я б побажав бути набагато ефективнішимиПоказати ще новини
Радіо NV
X