Правила топ-менеджерів. Ігор Бєда, керуючий директор GlobalLogic, розповідає про першу роботу і свій стиль управління компанією

30 травня 2016, 08:05
За плечима Ігоря в загальній складності понад 15 років досвіду в індустрії розробки програмного забезпечення

До GlobalLogic він приєднався 9 років тому в ролі менеджера проектів в сферах телекомунікацій, розробки мобільних додатків і вбудованих систем. До цього працював на різних інженерних посадах у компаніях Mindspeed Technologies, Infopulse і SIS.

Відео дня

У 2014 році Бєда об'єднує вже звичну для себе роль керівника інжинірингу з посадою директора GlobalLogic в Україні.

Сьогодні GlobalLogic налічує більше 2600 технічних фахівців і входить в п'ятірку найбільших IT-компаній країни.

Про успіхи, невдачі, мотивації та пошук балансу між роботою та особистим життям Ігор Бєда, старший віце-президент і керуючий директор GlobalLogic в Україні, розповідає в рамках спільного проекту Європейської Бізнес Асоціації і Бізнес НВПравила Топів.

1 Про улюблені речі в своїй роботі
Найбільше я люблю драйв. А GlobalLogic якраз одна з тих компаній, де ти постійно перебуваєш в русі.

.

2 Про першу роботу
Моя перша робота була ще під час навчання в інституті. Я потрапив на робочу практику в Німеччині. Було дуже цікаво: по-перше, я познайомився з західним стилем роботи, а по-друге — спробував свої сили в програмуванні для автомобільної індустрії. Це був чудовий досвід, який однозначно став у нагоді мені в майбутньому.

3 Про освіту
Я закінчив Київський політехнічний інститут. Паралельно з технічною освітою я вивчав іноземні мови, що стало в нагоді під час моїх міжнародних стажувань. Спочатку я вчив німецьку, потім опанував англійську. Отримані в студентські роки знання я використовую в роботі і по сей день.

4 Про найцікавішу невдачу
Ось одна із самих смішних історій, яка зі мною трапилася. Під час роботи в Німеччині ми писали програмне забезпечення для автомобілів і самі ж його на автомобілях тестували. І ось одного разу, щоб не втрачати часу дарма, я завантажив на автомобіль нову "прошивку" ще до того, як ми в'їхали на тестовий полігон. В результаті машина на якийсь час повністю втратила керування. Слава богу, що ми їхали по прямій і на нашому шляху не зустрілося ніяких перешкод.

5 Про мотивацію
Власна мотивація — питання дещо складне. Все, в основному, йде зі сфер мого життя, які не пов'язані з роботою. Що стосується мотивації співробітників, то тут, звичайно, важлива орієнтованість на результат. І що дуже істотно — досягнення результатів шляхом командної роботи.

6 Про людські якості
В першу чергу, я ціную розум. На другому місці, мабуть, — порядність. Ось це, мабуть, дві основні якості, які я дуже ціную в людях. Думаю, без них досить складно зійтись для будь-яких відносин.

7 Про особисті недоліки
У мене дуже бурхливий темперамент. Часто не вистачає терплячості — і в родині, і в роботі. Тому я багато працюю над собою, щоб стати більш стриманим. І звичайно ж, мені не завжди вистачає часу для справ, які я запланував, як у приватному житті, так і діловому.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

8 Про найбільш великий успіх
Такий, думаю, ще в моєму житті не стався. Але, якщо говорити не про роботу, а в цілому, то моє найбільше досягнення — мій син.

.

9 Про головне життєве правило
Всю інформацію тримаю в «хмарі». Але тут намагаюся без фанатизму: не люблю повністю довіряти електроніці – намагаюся тренувати пам'ять.

10 Про стиль управління компанією
Хто ж вам скаже, що він диктатор? Дуже сподіваюся, що все-таки, більшою мірою я демократ. Мій стиль управління — комбінація двох основних підходів (насправді їх, звичайно, більше): шалено люблю слухати людей і ухвалювати рішення спільно, але, коли включається режим «колективної несвідомості» і команда не може прийти до єдиного знаменника, то доводиться приймати їх самостійно.

11 Про баланс робота / особисте життя

Якщо дійсно любиш і свою роботу, і свою сім'ю, то часом дуже нелегко знайти між ними баланс. Ми з сім'єю любимо подорожувати. Також мені доводиться багато подорожувати по роботі. Так от, останнім часом, я намагаюся робочі відрядження поєднувати з сімейними поїздками. Таким чином, вдається, хоча б частково, компенсувати недолік часу для обох важливих сфер мого життя.

12Про планування справ
Безумовно, у мене є календар, в якому зазначені всі зустрічі. У мене немає якихось чітких правил з книг. Гарне правило заклали в мене мої батьки: важливо прожити життя так, щоб у підсумку не було соромно за свої вчинки.

13 Про натхнення
Немає речей, які не можна зробити. Тому натхнення для мене — взяти новий проект, який складніший від попереднього, і показати себе, чи зможу його реалізувати чи ні.

.

14 Порада
Упевнений, що якщо людина добре мотивована, вона зможе подолати будь-які перешкоди на шляху до досягнення своєї мети (в хорошому сенсі цієї фрази).

.Показати ще новини
Радіо НВ
X