Правила топ-менеджерів. Голова правління Правекс-Банку про уміння планувати кожен крок

19 квітня 2016, 16:30
За плечима голови правління Правекс-Банку Тараса Кириченка 21 рік досвіду роботи в банку та ведення бізнесу.  І він добре знає, як працювати в екстремальних умовах

Освіту він здобув у Київському політехнічному інституті за спеціальністю "Комп'ютерні та інтелектуальні системи і мережі", має ступінь МВА. Після цього він займався підприємництвом в таких індустріях, як роздрібний бізнес, послуги, логістика, фінанси.

Відео дня

До банківської сфери він встиг попрацювати в міжнародному інформаційному агентстві Reuters - три роки очолював його українське представництво.

Свою банківську кар'єру він почав в Укрсиббанку. А останні шість років він працює в Правекс-Банку. До того, як його очолити, він попрацював на посаді керівника департаменту роздрібного бізнесу, заступника Голови правління, члена правління.

Кириченко також є співголовою Банківського фінансового комітету Американської торговельної палати, Заступником Голови Ради Незалежної асоціації банків України, членом ради Громадської організації Міжнародного об'єднання професіоналів фінансових ринків, а також членом ради громадської організації Каліфорнія в Україні, яка покликана допомогти українським IT-талантам почати свій бізнес як у нас в країні, так і за кордоном.

Кириченко - щасливий чоловік і батько двох дітей.

В рамках Правила топів - спільного проекту Європейської Бізнес Асоціації та ділового порталу НВ Бізнес - Тарас Кириченко розповідає, як увага до деталей і вміння планувати кожен крок допомагає стати успішним в бізнесі та особистому житті.

1

Про ідеальну роботу

Я з дитинства мріяв про свій бізнес, який би приносив хороші гроші. Ніколи не хотілося працювати в банку або займатися страхуванням, але життя розставило все по своїх місцях - зараз очолюю міжнародний банк в Україні, в майбутньому, думаю, буде ще багато цікавого!.

2

Про першу роботу

Перший млинець вийшов вдалим. Продавав газети на вулиці і дуже цим задоволений. Хороша школа життя була.

.

3

Про захоплення

У мене дуже багато хобі. Граю на барабанах, займаюся яхтингом, музикою цікавлюся і активно подорожую. І це лише мала частина моїх інтересів. Надихають мене нові цікаві речі та знайомства.

4

Про освіту

Навчити людину чогось неможливо, якщо вона не хоче вчитися. Це моє глибоке переконання. Тому в будь-якій освіті найважливіше - це самоосвіта. Навіщо потрібен вищий навчальний заклад? Для того, щоб набратися жаргону і познайомитися з красивими дівчатами. У мене все склалося якнайкраще. Дві вищі освіти і жаргон я знаю, і т.д. Насправді, професура була хороша, я дуже задоволений своєю освітою. Однак знання потрібно і можна отримувати не тільки на лекціях, а й з інших джерел.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

5

Про ставлення до помилок

За великим рахунком - помилок не буває, тому що всі вони формують життєвий досвід. У будь-якій ситуації ти дієш виходячи з життєвого досвіду і намагаєшся прийняти краще рішення.

Я намагаюся прощати помилки. Коли ми говоримо про серйозний банківський бізнес, де від тебе залежать люди, їх добробут, ставлення до помилок повинно бути особливим. Ти не можеш підводити інших через свою несерйозність чи розхлябаність, тут важливу роль відіграє розуміння відповідальності.

6

Про мотивацію

Поставлені перед собою завдання та реалізовані цілі - ось мій вічний двигун. Також мене мотивують і надихають люди. Як мотивувати свою команду на успіх? Потрібно враховувати баланс інтересів, щоб люди розуміли, навіщо вони це роблять, чому це так важливо для їхнього успіху і життя. Мені здається, що найкраща мотивація - це самомотивація.

7

Про правильну налаштованість в бізнесі

За вдачею я оптиміст. Однак завжди намагаюся спрогнозувати декілька сценаріїв розвитку подій, планую свої дії наперед. Ключове правило: сподівайся на краще, але працюй старанно, виходячи з найбільш ймовірного сценарію розвитку подій.

8

Про те, що цінує в людях

Для мене дуже важливі надійність, чесність, порядність. І дуже хочеться, щоб люди були позитивними, оптимістичними і дивилися на справу не з точки складності виконання поставлених завдань, а шукали, що потрібно зробити так, щоб все вийшло, як хочеться.

9

Про недоліки

Мені не вистачає великої кількості корисних якостей, але я від цього не особливо страждаю. Найголовніше - знаходити підпору своїм слабким сторонам. Якщо людина погано бачить, її марно бити чи перевчати, простіше дати їй окуляри. Іноді заміною відсутніх якостей є твоя команда і та група людей, які можуть робити краще те, що ти не вмієш, або те, що тобі не дано від природи.

10

Про самовдосконалення

Я вчуся у кожного. Це ще одне моє хобі. Більше того, банківський бізнес, 50-60% часу - це участь в комітетах. І під час участі в комітетах у тебе є можливість подивитися за роботою колег, як вони будують свою аргументацію, презентують ті чи інші кейси. Я знаходжу безліч можливостей вчитися у людей. Наприклад, у мого колеги Дмитра Буца я навчився управлінню питаннями. Коли хочеш донести свою точку зору, особливо до вищих або до членів комітету, іноді потрібно задавати правильну послідовність питань.

11 Про життєве кредо

Моє улюблене правило: самурай не робить те, що любить, а любить те, що робить.

,

12

Про стиль управління

Раніше я був більше диктатором. Не скажу, що нині я абсолютний демократ, але все ж намагаюся прислухатися і враховувати думку команди. Демократія - це не найкраща форма управління комерційною організацією. Тобі потрібні професіонали, тому ти не можеш приймати рішення шляхом голосувань, як це прийнято в демократії. Чим більше якісних професіоналів і голів при підготовці рішень, тим краще кінцевий результат.

13

Про те, що імпонує в роботі

Найбільше мені подобається допомагати людям бути успішними. Чи то це клієнти, яким ти допомагаєш вирішувати їхні життєві проблеми в фінансовому плані, чи то це твої співробітники, яким ти допомагаєш розвиватися. Мені здається, що успіх в житті приходить через інших людей і їх допомогу.

14

Про ідеального бізнес-партнера

Людина повинна бути віддана тій справі, якою вона займається. Вона повинна робити її максимально усвідомлено і розуміти, що від її вкладу в загальну роботу залежить успіх.

15

Про головний життєвий урок

В житті потрібно бути дуже уважним до деталей, до своїх близьких, до самого себе. Не можна мчати стрімголов до якоїсь мети, якою б високою або прекрасною вона не здавалася. Потрібно бути дуже уважним до контексту обставин і до плину часу і не забувати про те, що не тільки результат є важливим, але і сам процес.

16

Про баланс "робота/особисте життя"

Потрібно планувати кожну задачу, виділяти час. Має бути розуміння, що, якщо ти хочеш чогось досягти, потрібно це, перш за все, запланувати.

.

17 Про головну пораду самому собі

Мені здається, що в житті найважливіше - це увага. Ти можеш робити все, що завгодно, якщо ти розумієш, навіщо ти це робиш. А собі 20-ти річному я б побажав знайти хорошого вчителя, який вчасно буде давати цінні поради.Показати ще новини
Радіо НВ
X