Правила топ-менеджерів. Голова наглядової ради ВіДі Груп про постійний рух

1 липня 2016, 11:59
Робити бізнес в Україні не просто, але потрібно. Якщо не вдасться бігти, треба повзти, але рухатись вперед. Такий підхід у співвласника компанії ВіДі Груп Віталія Джуринського, який допоміг йому пройти шлях від автослюсаря до власника однієї з найбільших компаній країни

Народився Джуринський у 1966 році в селі Арциз Татарбунарського району Одеської області в сім'ї службовців. 1983 року закінчив з відзнакою середню школу. Потім Одеське технічне училище. Далі з третього разу вступив на юридичний факультет Київського державного університету ім. Тараса Шевченка. Кандидат юридичних наук, заслужений економіст України.

Відео дня

У 1994 році заснував і очолив перше підприємство, яке пізніше розвинулося в групу компаній ВіДі Груп. Сьогодні компанія займається поставками і торгівлею автомобілями, нерухомістю і надає фінансові послуги.

До серпня 2012 року обіймав посади голови правління та президента цієї компанії. У листопаді 2012 року очолив її наглядову раду, зосередившись на стратегічних питаннях розвитку бізнесу та представництві інтересів компанії в органах державної влади та в міжнародних ділових колах.
Відзначений державними нагородами. Зокрема, орденом "За заслуги" II і III ступеня, почесними грамотами Верховної Ради і Кабінету Міністрів України, подякою прем'єр-міністра.

В рамках спільного проекту Європейської Бізнес Асоціації і НВ Бізнес Джуринський розповів про те, що допомагає досягати результату навіть за найнесприятливіших обставин.

1 Про ідеальну роботу
Для мене ідеальна робота та, що приносить задоволення, дозволяє творити та досягати поставлених цілей.

.

.
2 Про перші гроші
Свої перші трудові університети я проходив у Баришівському районі Київської області. Спочатку, автослюсарем на комбінаті Трубізький, далі два роки працював на заводі Блискавка.

.
3 Про освіту
Я навчався в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на юридичному факультеті. Вступити туди в той час було не просто, брали не всіх, але з третього разу у мене вийшло. Зараз вступ згадується як певний поворотний момент у житті. Юридична освіта для мене стала одночасно і фундаментом, як виявилося, для будь-якої діяльності, так і шляхом до усвідомлення того, хто я є насправді, на що я здатний, які цілі готовий ставити перед собою.

4 Про помилки
Щодо помилок – дуже важливо не заморочуватися. Головне – зізнатися самому собі в тому, що припустився помилки. Ну а після цього все проаналізувати, зробити коригувальні дії і продовжити рух уперед.

5 Про ставлення до невдач
Ставлюся до них абсолютно спокійно. Я їх не приховую, оскільки немає на землі жодної людини, у житті якої була б лише тільки удача. Та й жити було б нудно. У кожній невдачі потрібно шукати раціональне зерно, правильний висновок про те, що було зроблено не так. Інакше до граблів, на які наступили, наступного разу, буде прив’язана сокира, яка вдарить вас точно в лоб.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

6 Про ставлення до людей
В роботі найціннішими якостями вважаю чесність і професіоналізм. І не важливо, яку роботу виконує працівник. Це правило поширюється на всіх – від прибиральниці до керівника компанії. Недоліки, як у будь-кого іншого, у мене є. Я точно не безгрішний, але зі своїми недоліками живу і працюю над ними щодня. Загалом, не розслабляюся.

7 Про роботу в команді
У команді я навчився жити. Ідеальний варіант для мене – не команда зірок, а зірка-команда. Всі гравці мають бути налаштованими на досягнення єдиної мети.

.

8Про стиль керування
Я прихильник демократії, категорично не сприймаю диктатуру і авторитаризм. Однак, я переконаний в тому, що власник бізнесу у часи кризи повинен брати на себе відповідальність за прийняття рішень у ключових, життєво важливих, непопулярних питаннях. Таку форму керування у своїй групі компаній ми назвали "демократична диктатура Джуринського". У всіх поточних питаннях – максимум делегування повноважень менеджменту.

9 Про труднощі
Труднощів боятися не треба, варто завжди пам'ятати, що вони ненадовго – поки навчишся долати ті чи інші з них. Але якщо все-таки вони беруть гору, згадайте слова Андрія Макаревича: "Я в сотый раз опять начну сначала, пока не меркнет свет, пока горит свеча". Ніколи не потрібно боятися почати все з чистого аркуша.

10 Про улюблене в роботі
Найбільша цінність для власника сімейного бізнесу – це твоя робота. Я для себе вивів ідеальну формулу, на мій погляд, – жити роботою. І тоді робота для тебе і твоєї родини переходить на новий рівень – це вже не стільки спосіб заробити на життя, це те, як ти живеш.

11 Про ідеального бізнес-партнера
Для мене тут все просто. Це мій рідний брат Олег. У нас з ним різниця в 9 років, але це саме він, максимально включившись в роботу, приїхавши на канікули з навчання, зробив перші продажі та отримав перший прибуток для компанії. Можна розповісти нескінченне число історій, в яких Олег зіграв ключову роль в епохальних для ВіДі Груп подіях упродовж всієї 20-річної історії компанії. Найважливіше для мене – він завжди поруч, і коли добре, і коли не дуже. Ми радимо один одному, вчимося один у одного, причому кожен день.

12 Про успішного керівника
Боюся видатися банальним, але це лідер, який вміє повести команду за собою до наміченої мети і досягти її. Іншими словами – це той, кому вдалося успішно організувати процес діяльності підприємства.

У процесі роботи будь-якого бізнеса є три сторони, інтереси яких діаметрально протилежні: інвестор (його інтереси - високий прибуток при мінімальних витратах), найманий працівник (висока зарплата при мінімальному трудовому зусиллі) і клієнт (максимальна якість при мінімальній ціні). Але кожна з трьох сторін розуміє, що вона не досягне результату без урахування інтересів двох інших, і тому всі три сторони свідомо починають зближувати свої позиції, поступаючись у чомусь одна одній. Роль керівника – домогтися балансу інтересів цих сторін.

13 Про баланс
Ви повинні багато працювати, якщо хочете бути успішним, – це аксіома. Очевидно, що платити ви за це будете часом, який могли б витратити на особисте життя та близьких.
Конфлікт тут очевидний. Щоб знайти баланс, потрібно визначити межі. З одного боку, ти в родині добувач, ти засновник бізнесу, і твої близькі повинні тебе розуміти і підтримувати. З іншого, всіх грошей не заробиш, та й прагнути до цього не треба. Дуже важливо не забувати про сім'ю, рідних.

14 Про натхнення
Натхнення у всіх однакове: твоя сім'я, діти, рідні та близькі, а також приємні моменти, які дарує нам життя. Іноді може надихнути гарна погода, промінчик сонця, який ковзнув вранці по твоїй щоці, улюблена мелодія. Я вважаю, що брати натхнення потрібно з усього приємного, що тебе оточує. Життя не можна виміряти кількістю злетів і падінь, перемог і поразок, але його можна виміряти кількістю подій, від яких перехоплює подих.

15 Порада
Трохи про речі, прості до банальності. Робити бізнес в Україні непросто, але можна і потрібно. Говорячи про нас, якщо не вийде мчати вперед галопом, а доведеться повзти на пузі, - будемо, тільки б рухатися вперед. Наш шлях словами класика: "Лупайте сю скалу! Нехай ні жар, ні холод не спинить вас!".Показати ще новини
Радіо NV
X