Правила топ-менеджерів. Глава Philip Morris Ukraine про те, де шукати натхнення

21 червня 2016, 14:15
Гарна кар'єра починається з гарного фундаменту. У глави українського підрозділу Philip Morris International (PMI) Артема Черніса він був. За його плечима два інженерні виші та один економічний. Довгі роки навчання не відбили у нього бажання вчитися і це допомагає йому залишатися "на хвилі"

Свою кар'єру він почав в тютюновій компанії Philip Morris International в 1998 році на позиції фінансового аналітика. Згодом керував бізнес-напрямками в різних країнах, займав посаду директора з продажу та дистрибуції в Румунії, виконував управлінські функції в департаменті безмитної торгівлі Philip Morris International, в 2010 році став регіональним директором Philip Morris International в скандинавських країнах. Після цього він займав позицію віце-президента Philip Morris International по боротьбі з нелегальною торгівлею. А в лютому 2015 року Черніс став генеральним директором підрозділу PMI в Україні, Молдові та країнах Кавказу.

Відео дня

Крім улюбленої роботи, захоплюється мотоциклами, грає на гітарі. Одружений, виховує двох дітей.

В рамках спільного проекту НВ Бізнес і Європейської бізнес асоціації Правила ТОПів Артем Черніс розповідає про те, як можна мотивувати співробітників, змушуючи їх повірити в себе.

1 Про улюблене в роботі

Роботу свою я люблю, тому що працюю з дуже цікавими людьми. Мені здається, що це і відрізняє нашу компанію від інших. За двадцять років я змінив 10 різних робіт в 7-8 країнах. І коли, нарешті, став відповідати за бізнес, то зрозумів, що мені подобається - широка зона відповідальності і багатий арсенал інструментів, якими я зараз користуюся.

2 Про першу роботу

Першим досвідом була робота на будівництві. Там я зрозумів, що завжди приємно бачити миттєвий результат того, що створюєш - кладеш цеглу, виростає стіна. А ось що мене завжди дивувало, так це те, як закладається фундамент. Спочатку ти довго риєш траншею, потім заливаєш фундамент, а результатів практично не видно, тому що на ньому дуже швидко зводяться стіни. Але з того часу я усвідомив, що підготовка і закладка фундаменту - це основа для успіху у будь-чому.

3 Про освіту

Свою освіту я починав в Московському інституті інженерів цивільної авіації (зараз Московський державний технічний університет цивільної авіації). В молодості мріяв літати. Продовжив навчання в Ізраїлі в Техніоні, це теж інженерний вуз. Але, в принципі, освіта - це, як на мене, в першу чергу пошук себе. Так і сталося в моєму випадку. Зрештою я переключився на бізнес і закінчив університет Вебстера - це американський заклад в Женеві. І зараз про це не шкодую. Сьогодні як інженерна освіта, так і бізнес освіта допомагають мені в моїй роботі.

4 Про мотивацію

Я завжди намагаюся знайти ключ до кожного, зрозуміти, що для нього найважливіше. Для мене мотивація - віра в людей, в те, що вони роблять і на що здатні. Тому я намагаюся завжди переконати людей, щоб вони повірили в себе і свої здібності. Особисто мене мотивують якісь нові виклики, динамізм, інновації. Завдяки цьому я себе підхльостую і тримаюся у новій струї.

5 Про те, що цінує в людях

Перш за все щирість, професіоналізм і бажання бути професіоналом своєї справи. Звичайно ж, ціную самовіддачу. Якщо третя якість у людини є, то мені здається, всьому іншому можна навчити, підтягнути людину.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю


6 Про ідеальний характер керівника

Пам'ятаю, з самого дитинства мама мені завжди говорила: «Май царя в голові». Як людина, яка часто захоплюється, одночасно досить нетерпляча, я завжди намагався якомога швидше досягти своїх цілей. З досвідом розумієш, що, коли керуєш людьми, важливо, щоб в твоїй вірі, в твоїх починаннях на шляху до досягнення цілей команда від тебе не відставала. Не відставала як в швидкості руху, так і в розумінні того, що робиться і чому це робиться. Тому я весь час намагаюся контролювати свою нетерплячість, переконувати команду, і працювати з людьми, щоб вони були на одній хвилі зі мною і рухалися в тому ж темпі.

7 Про головне життєве правило

Як керівнику, так і людині потрібно ставитися до людей так, як ти б хотів, щоб ставилися до тебе. У дитинстві, коли батько вчив мене грати в волейбол, він мені весь час казав: «Дивись, волейболісти, коли стоять на майданчику, і навіть гра не йде, вони весь час рухаються для того, щоб шукати м'яч, тому що м'яч до тебе сам ніколи не прилетить". З досвідом розумієш, що якщо ти знаходишся в цій зоні комфорту і не шукаєш цього м'яча, то рухатися вперед дуже складно.

8 Про баланс особисте життя/робота

Баланс - це дуже важливе слово. Мені здається, що ключем до відповіді є постійна робота над тим, щоб розмити цю рису між життям і роботою. Друге моє правило - це широта інтересів. Я різностороння людина, у мене багато хобі: займаюся спортом, музикою, люблю їздити на мотоциклі. Це допомагає відпочивати, просвітлювати голову, знаходити якісь нові думки, відповіді на питання.

9 Про натхнення

Найбільше мене надихають мої діти. Нове покоління дивиться на речі зовсім інакше - грає в інші ігри, сприймає інформацію по-іншому, їх надихають інші нові речі. Мені дуже цікаво дивитися на них, на їхніх друзів, відчувати цю різницю і розуміти, куди рухається світ, і чому я можу від них навчитися.

10 Про успіхи

Про успіхи, мені здається, говорити складніше, ніж про поразки. Мені здається, основним моїм успіхом в житті є моя сім'я. Тому що завжди простіше рухатися вперед, досягати своїх цілей, важко працювати, коли ти знаєш, що тили захищені. Рішення одружитися я прийняв досить швидко і інтуїтивно. І незважаючи на це, мені здається, це те, що заклало фундамент основних моїх успіхів у житті.

11 Про головну пораду самому собі

Як говорять великі: «Якщо твої мрії тебе не лякають, то значить, що вони недостаньо великі». Дійте рішуче, і все у вас обов’язково вийде.

0
Показати ще новини
Радіо NV
X