Правила топ-менеджерів. Глава Google в Україні розповідає про те, як досягти успіху в технологічній компанії

11 травня 2016, 14:10
Якби не брак цілеспрямованості, то він точно став би рок-зіркою. Цю скромну заяву зробив директор Google в Україні Дмитро Шоломко. Хоча скромність тут зайва

Освіту Дмитро отримав у Київському політехнічному інституті, за спеціальністю – інженер-програміст.

Свою кар'єру в українському підрозділі світового гіганта Шоломко почав у 2006-му з посадт консультанта. Потім він працював менеджером з розвитку бізнесу компанії в нашій країні. А з 2011 року він її очолив український Google і ось вже 5 років успішно справляється з цією задачею.

Відео дня

Як йому вдалося зробити таку карколомну кар'єру і зібрати навколо себе професійну команду? Відповідь Дмитра доволі проста: «Google наймає на роботу трудоголіків і не бере двієчників».

Дмитро Шоломко, голова Google Україна ділиться думками про ідеальну роботу, помилки та якостях успішного керівника в рамках спільного проекту Європейської Бізнес Асоціації та ділового порталу НВ Бізнес - Правила топів.

1Про ідеальну роботу
В юності я хотів бути рок-музикантом, грав на бас-гітарі. Але так ним і не став.

.

.

2 Про першу роботу
На своїй першій роботі я займався тим, що писав опис до комп'ютерних ігор.

.

.

3 Про інтереси та захоплення
Я дуже багато подорожую, люблю фотографувати. Це мене надихає. Дозволяє реалізувати себе в чомусь іншому крім роботи. Ще я дуже багато читаю різної літератури і люблю добре пиво.

.

4 Про ставлення до освіти
Робота в Google мотивує займатися постійною самоосвітою. Це частина культури компанії. Ми весь час чогось вчимося, кудись рухаємось. Вища освіта, звичайно, зіграло важливу роль у моєму житті. Коли вчився, здавалося, що все це безглузда нісенітниця, але навіть вища математика пізніше в роботі знадобилася - наприклад, в плануванні. Добре вчитися насправді дуже важливо. До речі, в Google двієчників не беремо.

5 Про ставлення до помилок
Ідеальних людей не буває. Карати за помилки - це тільки дивлячись на те, що за помилку людина допустила. Я добрий начальник, тому намагаюся колег і підлеглих підштовхнути до того, щоб кожен свої промахи помічав, розумів причину і виправляв надалі.

6 Про ставлення до особистих невдач
Я про них намагаюся забути, як можна швидше. Але завжди намагаюся зробити висновки.

.

.

7 Про мотивацію
Для мене це нові горизонти і цілі. Я завжди ставлю перед собою короткострокові і довгострокові цілі. Якщо я хоча б одну з них не реалізую, буду вкрай не задоволений собою. Такі особисті плани - це і є глибинна мотивація. Робота в Google дозволяє трохи більше впливати на життя і суспільство навколо себе. Це, як на мене, теж хороша мотивація.

8 Про ставлення до життя
Я - оптимістичний реаліст. Вірю в людей, вірю, що всі люди хороші, вірю в світле майбутнє. Але я чудово розумію, які є труднощі на шляху до досягнення цього майбутнього.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

.

9 Про те, що цінує в людях
Насамперед, це щирість. Я дуже не люблю, коли мене обманюють. Як менеджер завжди хочу знати про те, які проблеми існують в команді. І знати це хочу якомога раніше. Коли від мене приховують інформацію я цим дуже незадоволений.

10 Про власні недоліки
Навіть не знаю... Я дуже задоволений собою: і як особистістю, і як начальником. Хоча, мабуть, я недостатньо впевнений в собі. Мені здається, що я недостатньо старанний, це, напевно, мій головний мінус. Мені хочеться виконувати роботу все-таки з ще більшим запалом, більш якісно, більш скрупульозно.

11 Про те, чого навчився в команді
Навчився бути частиною команди. Управляти колективом - досить важко. Команда - це дуже складна організація, якого б розміру вона не була: 200 осіб або 20. Мабуть, головне - це те, що я навчився працювати з людьми, яскравими особистостями, великими індивідуалістами.

12 Про стиль управління
Я дуже добрий начальник, навіть не демократ, напевно. Я ще більш м'який, ніж це можна собі уявити.

.

.

13 Про ставлення до труднощів
Ситуація в тому, що дуже багато компаній - і моя компанія, де я працюю, і компанії, які мене оточують - все-таки дуже великі і дуже часто приймають рішення повільно. Мені б хотілося якогось руху, якогось «екшену». Але часто доводиться миритися з тим, що рішення приймаються дуже довго і грунтовно.

14 Про те, що цінує в роботі найбільше
Можливість впливати на людей навколо себе. Те, що компанія Google робить для України, це те, що мені найбільше подобається в моїй роботі.

.

15 Про якості успішного керівника
Потрібно довіряти людям і вміти делегувати їм повноваження.Це - найголовніше. Довіра до людей - ключова якість хорошого керівника. Вміння працювати в команді, розуміти, що команда - це теж люди, у них є свої інтереси. І не вичавлювати з них всі соки заради досягнення робочих цілей.

16 Про ідеального бізнес-партнера
Одна єдина якість - надійність. Якщо людина сказала, що вона це зробить - вона зобов'язана це зробити. Якщо пообіцяв вийти на зв'язок, значить потрібно вийти в обумовлений час. Якщо цього не відбувається, то я з такими людьми і компаніями просто прощаюся.

17 Про головний урок у житті
Я думаю, що ще не отримав головного уроку у цьому житті, мені ще працювати і працювати над цим.

.

18 Про баланс особисте життя /робота
Це завжди велика проблема в Google. Тут дуже люблять приймати на роботу трудоголіків, тому люди проводять на роботі більше часу, ніж потрібно. Кращий спосіб з цим боротися - це чітке планування дня: коли працюєш, коли відпочиваєш. Мені це допомагає.

19 Про натхнення
Мене надихає хороша музика, хороша їжа, розумні люди навколо, з ким цікаво про щось поговорити, нові місця. У мене є традиція: завжди намагаюся в будь-якій поїздці знайти щось нове, де я ні разу не був, чого не бачив.Це дуже надихає.

20 Про раду собі 20-річному
Я б собі 20-річному сказав одне: якби ти був трохи більш цілеспрямований, ти б точно став рок-зіркою.

.Показати ще новини
Радіо NV
X