Правила топів. Керівник EY в Україні про те, чому не можна зупинятися

23 березня 2016, 19:15
За плечима керуючого партнера EY в Україні Олексія Кредісова 22 роки досвіду роботи в сфері надання аудиторських послуг

У 1994 році він закінчив Київський інститут міжнародних відносин за спеціальністю Міжнародні економічні відносини. Потім отримав ступінь MBA та економіки Політехнічного інституту штату Вірджинія.

Відео дня

Є кандидатом економічних наук Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, сертифікованим бухгалтером в США (CPA) і сертифікованим аудитором в Україні. У 2011 році Кредісов очолив Центр з вивчення ринків, що розвиваються в EY Global.

До сфери його відповідальності входив розвиток бізнесу в країнах БРІК та на інших ринках. У січні 2015 року компанія призначила його на посаду операційного директора (СОО) і директора по залученню інвестицій (СІО) EY в Східній Африці. Також він є членом ради директорів Європейської Бізнес Асоціації в Україні (EBA).

Захоплюється яхтовим спортом і є членом президії Української вітрильної федерації. Завдяки своєму досвіду топ-менеджер переконався, що професіоналом керує мотивація, а сильнішим він стає, виконуючи роботу над помилками.

У рамках спецпроекту Правила топів – спільного проекту Європейської Бізнес Асоціації та ділового порталу НВ Бізнес – Олексій Кредісов розповідає, як освіта розширює межі і чому потрібно вміти рухатися вперед.1 Про першу роботу
Моєю першою роботою була практика в Міністерстві закордонних справ, коли я навчався на другому курсі Київського інституту міжнародних відносин.

2 Про ідеальну роботу
У дитинстві я, як і більшість хлопчаків, грав у футбол, хотів стати футболістом, пожежним, льотчиком. Набір бажань у мене був досить стандартний. Зараз, напевно, можна зробити висновок, що бажання важливі й до них треба прислухатися, але не варто особливо перейматися, якщо вони не справджуються. Адже зараз, коли я став аудитором, подорожую по світу не менше, ніж льотчик, - і по роботі, і завдяки своєму хобі.

3 Про закордонну освіту
Закордонна освіта зіграла дуже важливу роль в моєму житті. Завдяки їй я став по-іншому ставитися до навчання, а потім до роботи. До початку навчання за кордоном я жив і навчався в Україні та нікуди особливо не виїздив. Усе, що я знав - це Радянський Союз, а потім – незалежна Україна. Після приїзду на навчання в США я побачив інший світ. Зрозумів, що є інші можливості. І що дуже важливо, в контексті радянської ментальності, так це те, що всі можливості залежать від мене особисто, а не від якогось дядька, уряду, міністра соціальної політики і т. д. У мене минула хвороба, на яку хворіє багато членів нашого суспільства. Я зрозумів, що маю лише свої руки, ноги, голову, і я маю змогу всього досягати сам або не досягати - все залежить від мене.

4 Про ставлення до помилок
По-перше, кожна людина може помилятися. Професіонал може помилятися. Моє ставлення до помилок, в принципі, нормальне. І до своїх власних, і до помилок колег. Єдине, на що я звертаю пильну увагу, так це на роботу над помилками. Після неї повинен бути прогрес. Бажано, щоб помилки не повторювалися.

5Про мотивацію

Мене мотивують можливості для прогресу і руху вперед. Мені важливо розвиватися в професійній сфері, бажано, щоб при цьому розширювалися географічні кордони - щоб «піднімалась стеля» і «розсовувалися стіни». На щастя, те що мотивує мене, є частиною корпоративної культури в EY. У нас діє принцип up or out - розвивайся або йди

6 Про правильний настрій
Я впевнений, колеги скажуть, що мій настрій залежить від того, з якої ноги я встав. У цьому твердженні є частка жарту. Я на половину реаліст, а на половину – оптиміст. Але навіть незважаючи на те, що не є оптимістом по натурі, я змушений ним бути згідно зі своїм штатним розкладом

7 Про підбір співробітників
У нашій компанії, напевно, як і в інших консалтингових компаніях, є чотири ступені кар'єрних сходів. Початковий ступінь - молодший консультант (staff), потім - старший консультант (senior), потім - менеджер (керівник проектних команд), наступний щабель - партнер (співзасновник бізнесу). На кожному ступені необхідно володіти необхідними навичками і знаннями. Не можна перейти на вищий щабель, не досягнувши успіху на попередньому. У наших співробітниках з числа staff ми найбільше цінуємо технічні знання і вміння працювати в команді. Від старшого консультанта або старшого аудитора очікується вміння вирішувати складні технічні завдання і будувати роботу в команді. Менеджер ж повинен вміти робити все вищеперераховане, плюс вибудовувати відносини з клієнтами і розвивати бізнес

8 Про недоліки
Що стосується моїх недоліків, то я б, можливо, додав собі більше оптимізму. Оскільки я консервативна людина і працюю в Україні і країнах колишнього Радянського Союзу, то природно оцінюю ситуацію через темні окуляри. Але я б хотів, щоб моє сприйняття змінилося. Сподіваюся, що це станеться і не тільки завдяки моєму внутрішньому настрою, а й завдяки поліпшенню ситуації в країні

9 Про стиль управління
Залежно від обставин я можу трохи міняти свій стиль керівництва. В принципі в нашій практиці EY в Україні, як мені здається, ми досить ліберальна компанія. Наші люди можуть працювати у вільному режимі, тобто коли їм зручно і звідки вони хочуть. З певного рівня, звичайно, коли люди вже розуміють, що таке відповідальність і виконання завдань.Якщо комусь зручніше працювати вечорами і вночі - будь ласка. Якщо комусь зручніше працювати вдома - ми дамо таку можливість. Добре, наші технічні можливості дозволяють всім бути моментально «законекчеными» і пов'язаними з офісом

10 Про головну трудність
Ми частина бізнес-середовища України, і, якщо ділове середовище в країні погіршується, якщо показник валового національного продукту знижується, це позначається на нашій роботі. Всупереч усім складнощам, нам потрібно бачити світло в кінці тунелю і бути готовими до зростання ринку (мати сильну команду, розвивати нові напрямки послуг і т.д.).

11 Про життєвий урок
Я виокремив два принципи, в які вірю і яким навчаю колег і своїх дітей. Перше - не робіть shortcuts - не зрізайте кути. Якщо ви успішні, якщо у вас добре працюють голова і руки, є успіх за плечима, то буде і багато можливостей зрізати кути, стрибнути вище, ніж ви готові. Не робіть цього, пройдіть шлях від початку до кінця.

Другий урок стосується мотивації: не можна зупинятися. Життя так влаштоване, що без розвитку заслуги і вміння легко йдуть у небуття. Не можна сісти, розслабитися і спочивати на лаврах, бо успіх і стабільність тривають дуже недовго. Ви повинні напружено працювати, ви повинні вчитися, шукати нові можливості.

12Про головну пораду самому собі
Дуже важливо бути не просто хорошим професіоналом, все знати, прочитати підручники, правильно все робити. Головне – кидати собі виклик, як кажуть американці – challenge yourself. Ми знаходимося в конкурентному середовищі, де є багато людей, які старанно працюють, щоб досягнути успіху. Тому необхідно вигідно вирізнятися, а не лише добре працювати. Важливо пам'ятати про це. І тоді у вас буде шанс досягти успіху.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X