Пов'язані з олігархами фірми контролюють значну частину економіки України - Світовий банк

14 березня 2018, 19:22

В Україні 2% фірм, які вважаються політично пов'язаними, контролюють понад 20% загального обороту і більше чверті активів всіх компаній в країні.

Про це свідчать дані Світового банку, повідомила Сату Кахконен, директор фінустанови у справах Білорусі, Молдови та України.

"Олігархи домінують у великих секторах економіки країни, отримуючи ренту і впливаючи на державу через представництво в парламенті", - написала Кахконен в своїй колонці на ЕП.

Відео дня

"Це дозволило олігархам підключитися до багатьох джерел корупції, в тому числі, в таких галузях, як енергетика, державні закупівлі, приватизація державних активів і податкове адміністрування", - пише Кахконен.

Модель економічного управління, в умовах якої на прийняття політичних рішень значний вплив робить невелика група компаній, називається "кумівським капіталізмом".

"Політично пов'язані фірми зосереджені в гірничодобувній, енергетичній і транспортній галузях, де на них припадає понад 40% обороту і більше половини всіх активів. На них також припадає приблизно чверть обороту і активів в сільському господарстві, в основному в області виробництва і експорту зерна", - заявили у Світовому банку.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд (МВФ) оцінив втрати України від корупції в 2% ВВП.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X