Потужностей російського газопроводу OPAL не вистачає для Австрії

24 лютого 2017, 17:43
Обмежені потужності газопроводу OPAL не дозволяють прийняти необхідні додаткові обсяги російського газу для Австрії

Про це заявив глава австрійського нафтогазового концерну OMV Райнер Зеле, передає Прайм.

"У нас є інтерес в імпорті додаткових обсягів газу. І Газпром вже запропонував нам ці обсяги. Але ми обмежені в доставці, тому що потужності OPAL, на жаль, представлені зараз не в повному обсязі", - сказав Зеле.

Відео дня

Зауважимо, що в OPAL надходить російський газ, що поставляється в Європу по морському газопроводу Північний потік, але через низку обмежень труба була завантажена не повністю.


Нагадаємо, що газопровід OPAL потужністю 36 млрд кубометрів з'єднує морський газопровід Північний потік з Німеччиною і Чехією. Газопровід дає вихід на ринки Центральної та Східної Європи в обхід України.

Раніше Газпром мав право лише на 50% його потужностей. Це обмеження було накладено ЄК в 2009 році. Рішення дає можливість концерну купувати квоти ще на 40% потужностей.

Газопровід OPAL знаходиться в Німеччині і об'єднує російський Північний потік з газотранспортною системою Центральної і Західної Європи. Газ по OPAL надходить в Німеччину до кордону з Чехією.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня Державна нафтогазова компанія Польщі PGNIG пообіцяла оскаржити доступ Газпрому до 50% потужності газопроводу OPAL.

Показати ще новини
Радіо НВ
X