Поточний рахунок платіжного балансу вийшов на профіцит

26 травня 2016, 15:30
Глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева заявила, що в квітні поточний рахунок платіжного балансу повернувся до профіциту, передає Інтерфакс-Україна

Цьому сприяло поліпшення ситуації на світових сировинних ринках, яка позитивно позначилася на українському експорті.

"Зростання (українського – НВ) експорту прискорився, це призвело до збільшення надходження валюти", – заявила Гонтарєва.

Відео дня

Вона додала, що і на готівковому ринку ситуація змінилася в кращу сторону.

"Середньоденний обсяг купленої банками готівкової валюти в квітні зріс майже вдвічі з січнем і на 34,4% – до попереднього місяця, а середньоденні обсяги продажу залишилися майже на одному рівні. З початку року чиста купівля становила $1,1 млрд", – повідомила Гонтарєва.

За словами голови НБУ, зростання ціни нафти на міжнародному ринку $30 до $50 за барель супроводжувався збільшенням цін на українську сталь на 46%, на руду – на 17%.

Вона додала, що разом з тим впав енергоімпорт завдяки значному обсягу газу в сховищах, а енергетичний імпорт скоротився через імпортозаміщення і вичерпання відкладеного попиту, який спостерігався в першому кварталі у зв'язку з відміною 5-10%-го імпортного мита та набранням чинності зони вільної торгівлі з ЄС.

Показати ще новини
Радіо НВ
X