Товарообіг між Україною та Ізраїлем збільшився на 8% за рік — український посол

10 вересня 2020, 11:14

Товарообіг між Україною та Ізраїлем за минулий рік збільшився на 8%, а тісні історичні зв’язки цих країн допомагають налагодити економічне співробітництво в різних сферах, заявив український посол Геннадій Надоленко під час дискусії на Kyiv Jewish Forum 2020.

За його словами, крім поставок продовольства і проєктів у сфері IT країни можуть бути партнерами з випуску вакцин від коронавірусу і в багатьох інших галузях.

«Україні є чому повчитися у Ізраїлю, якому доводиться розвиватися серед постійних загроз своєму існуванню», - сказав посол України в Ізраїлі.

Відео дня

За словами Надоленка, за минулий рік товарообіг між країнами досяг $1,116 млрд. Крім цього, в сфері високих технологій Ізраїлю задіяні 15 тисяч українських IT-фахівців. Важливу роль також відіграє український експорт продовольства, зазначив дипломат.

«Наприклад, в Ізраїлі був дуже великий дефіцит столового яйця під час початку пандемії, і Україна буквально за лічені дні змогла поставити близько 7 мільйонів яєць на ринок Ізраїлю. Це позитивний момент взаємодії між нашими країнами», - розповів Надоленко.

Економічне співробітництво посилить ратифікація Угоди про відкриту торгівлю, яка має відбутися найближчим часом, вважає посол. На його думку, це позитивно вплине не тільки на торгівлю товарами, а й на подальші відносини в сфері технологій і інновацій, а також охорони здоров'я та кібербезпеки.

«В умовах пандемії наша співпраця набула особливої важливості. У своїй телефонній розмові президент [Володимир] Зеленський і прем'єр-міністр [Біньямін] Нетаньяху обговорили це питання минулого тижня», - повідомив Надоленко.

Він уточнив, що президент України запропонував використовувати потужності українських фармацевтичних заводів для виробництва вакцини від коронавірусу.

Київський Єврейський Форум (Kyiv Jewish Forum 2020) проходив 8-9 вересня в режимі онлайн. Він був організований Єврейською конфедерацією України в партнерстві з The Jerusalem Post. У перший день форуму до учасників з вітальним словом звернувся президент України Володимир Зеленський.

НВ виступає медіапартнером Kyiv Jewish Forum.

Показати ще новини
Радіо НВ
X