Посол Канади розповів, чому інвестори "з глибокими кишенями" побоюються вкладати в Україну

25 вересня 2016, 08:05
Інвестори з великими фінансовими можливостями майже щотижня розглядають варінат вкладення грошей в Україну, проте вагаються через корупцію, заявив посол Канади Роман Ващук

"Інвестори “з глибокими кишенями” розглядають можливості інвестування тепер майже щотижня. Однак для них, та й будь-кого із західного світу, Україна - суцільний ребус. Сприймати контракт як папірець, початковий етап багатоходової гри, після підписання якого ти три наступних роки з усіма домовляєшся, нікому не усміхається", - сказав він в інтерв'ю НВ.

Відео дня

Посол згадав свого колегу з Польщі, який приїхав до України і весь час дивувався, що тут, "у бідній країні, де пересічна людина має € 200 доходу, де проходить АТО і якій допомагає весь світ, набагато більше власників iPhone, ніж у Польщі".

Сам Ващук пояснив цей український феномен тим, що в країні процвітають корупція та контрабанда.

“І хто ж боротиметься за дотримання усіх митних процедур, якщо пропорція iPhone у громадян може знизитися до середньоєвропейських чи середньоканадських показників?” - поставив він риторичне питання.

Посол вважає, що хід реформ в Україні уповільнює не тільки влада, але й прості люди, хоч на словах гаряче підтримують їх.

"Звичайно, війна не виправдовує недоліків управлінських рішень", - зауважив Ващук і перерахував головні проблеми, яких українській владі не вдалось позбутися: відсутність верховенства права, незрозумілість судових рішень, непрозора прокуратура.

Ці речі, вважає він, є каменем спотикання і для іноземних інвесторів, коли вони “чухають потилицю”, роздумуючи, інвестувати в Україну чи ні.

Інтерв’ю з Романом Ващуком читайте в новому номері журналу Новое Время - №35 від 23 вересня

Показати ще новини
Радіо NV
X