Порошенко звинуватив спецслужби Росії в кібератаках на державні ресурси

29 грудня 2016, 17:57
Близько 6,5 тис. спланованих кібератак виявлені за останні 2 місяці на об'єктах п'яти відомств і 31 державного інформаційного ресурсу. Розслідування вказує в низці інцидентів на причетність спецслужб РФ

Про це заявив президент України Петро Порошенко, передає прес-служба.

"Лише протягом останніх двох місяців на об'єктах п'яти відомств та тридцяти одного державного інформаційного ресурсу виявлено близько шести з половиною тисяч спланованих кібератак", - сказав Порошенко на засіданні Ради національної безпеки і оборони.

Відео дня

Він підкреслив, що розслідування низки інцидентів вказує на причетність до кібератак безпосередньо чи опосередковано спецслужб Росії.

Президент нагадав, що внаслідок кібератаки 6 грудня було виведено з ладу мережу Державної казначейської служби та Міністерства фінансів, що призвело до порушення казначейського обслуговування розпорядників і одержувачів бюджетних коштів.

При цьому він зазначив, що ці загрози стосуються не лише міністерств та навів приклад втручання в роботу сайту Укрзалізниці.

Він також відзначив, що подібні агресивні дії в кіберпросторі Росія веде і проти інших країн, зокрема з такою ж проблемою зіткнулися Сполучені Штати, а Голова німецької розвідки заявляє про плани російських хакерів вплинути на результати виборів в Німеччині, Шведські спецслужби публічно визнали Росію головним джерелом кібератак на цю скандинавську країну.

"Ми маємо справу з глобальним безпековим викликом, який Росія кидає всій євроатлантичній спільноті", - сказав Президент.

Глава держави також нагадав, що наприкінці 2015 – початку 2016 року здійснено кібератаки на об’єкти енергетичної галузі, атомних електростанцій, аеропорту Бориспіль.

"На сьогодні цілком ймовірними залишаються терористичні акти та диверсії на об’єктах критичної інфраструктури", - завершив Порошенко.


Нагадаємо, що 16 грудня сайт Міністерства інфраструктури України перебував під кібератакою.

Раніше, 15 грудня, масовій кібератаці піддалися сайт та системи Укрзалізниці.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян розповів, що DDOS-атака, яка була здійснена на інформаційну мережу УЗ, була здійснена хакерськими групами з України на замовлення невстановленої особи із Санкт-Петербурга.

14 грудня секретар РНБО Олександр Турчинов заявляв, що близько тижня тому почалася активна фаза масштабних кібератак на інформаційні ресурси державних органів, об'єктів критичної інфраструктури та установ недержавного сектора.

"Ці атаки були заздалегідь сплановані і скоординовані з єдиного центру, розташованого в РФ", - зазначив Турчинов.

Показати ще новини
Радіо НВ
X