Порошенко звільнив голову Нацкомісії з енергетики

30 травня 2018, 09:22

Президент України Петро Порошенко підписав наказ про звільнення Дмитра Вовка з посади голови Нацкомісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Відповідний наказ президент підписав у середу, 30 травня, передає прес-служба Порошенка.

Повноваження Вовка закінчилися 26 травня.

Відзначимо, що раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що Вовк сам відмовився від планів продовжити свої повноваження в регуляторі.

Відео дня

Раніше Вовк подав свою кандидатуру на участь у конкурсі з відбору нових членів регулятора.

Утім, конкурсна комісія з відбору нових членів в НКРЕКП не допустила Вовка до конкурсу через відсутність досвіду.


Дмитро Вовк очолив НКРЕКП у грудні 2014 року в віці 25 років. У 2009-2013 роках він працював у фінансовій компанії Інвестиційний капітал Україна (ICU), який належав екс-голові Нацбанку Валерії Гонтаревій. У 2013-2014 роках він працював національним менеджером в кондитерській компанії Roshen в Москві. Термін його повноважень на посаді глави Нацкомісії завершується в травні 2018 року.

За час каденції Вовка була прийнята скандально відома формула Роттердам+ для теплової генераціі. Коміссія намагалася запровадити абонплату за газ, а також ухвалила рішення про введення стимулюючого тарифоутворення для обленерго (Rab-тарифи).


До складу Національної комісії входить 6 осіб. У березні 2017 року Порошенко затвердив план ротації всього складу НКРЕКП. Кожні півроку в комісії мали обирати по два нових представники.

Раніше повідомлялося, що президент залишив Нацкомісію з енергетики недієздатною, звільнивши одразу двох її членів.

У листопаді 2017 року роботу Нацкомісії була заблокована. НКРЕКП не змогла зібратися через відсутність кворуму.

Після цього Рада віддала НКРЕКП під контроль Порошенка. Парламент ухвалив закон, що дозволяє президенту одноосібно призначати на вакантні посади членів НКРЕКП. Таке право надається главі держави тимчасово, до конкурсного відбору нових членів регулятора.

У середині травня список перших десяти кандидатів в рамках конкурсу з набору нових членів НКРЕКП було затверджено Адміністрацією президента, повідомляла ЕП з посиланням на джерело на ринку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X