Порошенко затвердив приєднання України до конвенції про правила походження товарів ЄС

1 грудня 2017, 08:25
Президент України Петро Порошенко підписав закон України Про приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження

Про це повідомили у прес-службі президента.

Зазначається, що приєднання до Конвенції сприятиме спрощенню умов торгівлі та збільшенню використання експортного потенціалу України, посилить торговельні зв'язки і економічну інтеграцію з Євросоюзом.

Відео дня

Також Конвенція встановлює ідентичні положення про походження товарів, якими торгують держави відповідно до укладених угод про вільну торгівлю, і передбачає можливість діагональної кумуляції, тобто дає можливість її країнам-учасницям використовувати сировину і комплектуючі одна одної, а не тільки національні за умов збереження преференційних умов торгівлі.

Зараз учасниками Конвенції є 24 договірні сторони, 6 з яких вже мають угоди про вільну торгівлю з Україною (ЄС, ЄАВТ, Чорногорія, Македонія, Молдова, Грузія).

Слід зазначити, що наступним кроком для повноцінного використання переваг Конвенції є внесення змін до відповідних чинних угод про вільну торгівлю у частині заміни протоколів правил походження товарів.

Показати ще новини
Радіо NV
X