Порошенко запропонував бізнесу активніше підвищувати зарплати, щоб не втрачати співробітників

1 грудня 2017, 20:36

Президент Петро Порошенко у відповідь на зростаючі скарги бізнесу на дефіцит робочої сили пропонує підвищувати зарплати і підвищувати ефективність

Про це глава держави сказав на зустрічі з Європейською бізнес асоціацією (ЄБА), Американською торговою палатою і Союзом українських підприємців (СУП).

"Починає зростати вартість робочої сили. Це позитивні наслідки реформ, відкритості кордонів і європейського вибору... Прохання - платите робочим більше!" - сказав президент, якого цитує Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Порошенко зазначив, що в цьому році, за даними Держстату, реальна заробітна плата зросла більш ніж на 20%.

Президент СУП, співвласник Нової пошти В'ячеслав Клімов повідомив, що останнім проведеної асоціацією дослідження показало, що відтік кадрів вперше увійшов в число першочергових питань, які турбують український бізнес.

"Можливо, такий вперше виник виклик змусить взяти (український бізнес) фокус на персонал. Раніше такого фокусу не було", - сказав глава СУП.

За його словами, раніше у компанії були черги на роботу, тоді як зараз вони зникли.

Говорячи про можливу допомогу держави у вирішенні цього питання, Климов закликав до радикальної зміни трудового законодавства та відмови від неймовірної кількості адміністративних процедур у цій сфері.

Виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко, яка також зупинилася на цій проблемі, вказала серед необхідних кроків підвищення рівня безпеки в країні, а також інших державних послуг, зокрема, медицини, освіти.

Порошенко нагадав, що держава вже демонструвало готовність допомагати бізнесу, наприклад, знизивши єдиний соціальний внесок (ЄСВ), і готово робити це надалі як шляхом перегляду трудового законодавства, так і створенням більш вигідних умов для ведення підприємництва, але чекає пропозицій від бізнесу.

Раніше в Державній фіскальній службі заявили про те, що зарплати почали виходити з "тіні", про що свідчить збільшені в рази надходження від єдиного соціального внеску (ЄСВ).

У Кабміні планують, що з 1 січня 2018 року очікуваний розмір мінімальної зарплати становитиме 3723 грн, у 2019 році ця сума планується на рівні 4173 грн, а в 2020 році - 4425 грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X