Порошенко заявив про готовність Кабміну підвищити ціни на газ на вимогу МВФ

26 січня 2018, 14:28
2150
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Порошенко заявив про готовність Кабміну підвищити ціни на газ на вимогу МВФ  - фото

Порошенко каже, що Гройсман "готовий" до квітня підвищити ціни на газ

Президент Петро Порошенко розраховує на розмороження програми співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і, відповідно, на отримання чергового траншу кредиту протягом наступних двох місяців. Причиною свого оптимізму президент назвав тверду готовність влади України найближчим часом виконати всі зобов'язання, які залишилися.

Про це Порошенко заявив в інтерв'ю Bloomberg TV в швейцарському Давосі.

"Ймовірно, я схрещую пальці, в першому кварталі, до квітня, у нас буде місія МВФ і наступний транш", - сказав Порошенко в четвер.

Порошенко заявив, що Україна наразі же "виконала 80%" своїх зобов'язань за програмою з МВФ.

Крім питання про створення Антикорупційного суду, МВФ вимагає від Києва підвищити ціни на природний газ для населення. На цей крок Кабінет Міністрів Володимира Гройсмана поки не наважився. Буквально минулого тижня як сам прем'єр, так і міністр енергетики Ігор Насалик заперечували цю можливість.

Однак Порошенко заявив практично зворотнє.

"Я знаю, що уряд готовий врегулювати ціни на газ", - сказав президент, не вказавши деталей.

Напередодні Порошенко провів зустріч з директором МВФ Крістін Лагард у Давосі. Вона закликала Україну "скористатися наявним сприятливим ​​зовнішнім середовищем для прискорення реформ і переходу до більш сильного росту, який необхідний для стійкого підвищення життєвого рівня людей".

У свою чергу Національний банк України (НБУ) назвав затримку з отриманням траншів МВФ "ключовим ризиком" для фінансової стабільності країни.

Нагадаємо, що Україна та МВФ у березні 2015 року підписали меморандум про економічну та фінансову політику, яку країна має проводити в межах програми EFF. Всього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд, з яких вже виділено $7,7 млрд.

За прогнозами міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings, наступний транш МВФ може становити $1,9 млрд, але Україна зможе його отримати не раніше ніж в першому кварталі 2018 року.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Україна має ухвалити закон про приватизацію і забезпечити прозорий продаж держактивів, створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогою була вже ухвалена пенсійна реформа.

Діалоги про бізнес

23 травня, в Києві, відомі підприємці Сергій Тігіпко, Петро Чернишов, Ігорь Смілянський і Дмитро Шимків стануть спікерами лекції НВ «Діалоги про бізнес: як досягти успіху в епоху змін».

Докладніше про подію

Вибір редакції

Фінанси

Сьогодні, 18:35

thumb img
Коломойський остаточно програв суди Нацбанку по заставному майну на 2,6 млрд грн
thumb img
Втрата позицій. Які активи в Києві може продати Еста Холдинг Ріната Ахметова
Фінанси

Сьогодні, 10:50

thumb img
Як курс гривні відреагував на передачу влади від Порошенка до Зеленському

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua