Порошенко ввів в дію рішення РНБО про заходи з нейтралізації загроз енергетичній безпеці України

16 лютого 2017, 20:51
Президент України Петро Порошенко ввів в дію рішення Ради національної безпеки та оборони Про невідкладні заходи з нейтралізації загроз енергетичній безпеці України та посилення захисту критичної інфраструктури

Відповідний указ №37/2017 та текст рішення РНБО опубліковані на сайті президента України.

Контроль за виконанням рішення РНБО покладається на її секретаря Олександра Турчинова.

Відео дня

У тексті указу також сказано, що він набуває чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, 17 лютого має набути чинності надзвичайний стан в енергетиці, затверджений Кабміном 15 лютого в ході позачергового засідання.

Ці заходи пов'язані з повною блокадою постачання вугілля-антрациту з окупованих територій Донбасу і, відповідно, перебоями постачання вугілля на теплові електростанції України.

5 січня ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ-Лисичанськ-Попасна на ділянці Гірський-Золоте для припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. Учасники блокади заявили, що не будуть пропускати метал, вугілля, деревину, а також промислові партії алкоголю і сигарет.

Пізніше активісти погодилися пропускати вагони з вугіллям за умови посилення контролю над тим, що провозиться на окуповані території.

У свою чергу 26 січня прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом блокування дороги в Луганській області на лінії розмежування за ч. 1 ст. 279 Кримінального кодексу України (блокування транспортних комунікацій).

На думку прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, продовження блокади залізничного сполучення з окупованими територіями Донбасу призведе до кризи в українській металургії та енергетики, а також до скорочення валютної виручки і уповільнення економічного зростання.

Показати ще новини
Радіо NV
X