Порошенко ветував закон про “єдине вікно” на митниці

27 липня 2018, 14:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Президент України Петро Порошенко повернув до Верховної Ради із пропозиціями законопроект про запровадження механізму "єдиного вікна" й оптимізації контрольних процедур на митниці.

Про це повідомляється на офіційному сайті президента.

Попри те, що Порошенко підтримує необхідність запровадження “єдиного вікна” на митниці, він зазначив, що окремі положення закону не можуть бути підтримані.

Відео дня

Зокрема, закон вносить зміни до законів Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу та Про державну підтримку сільського господарства України, за якими спеціальні вагони для перевезення зерна віднесено до техніки та обладнання для агропромислового комплексу, на придбання яких надається державна підтримка.

Порошенко зазначив, що більшість сільськогосподарських виробників становлять фермерські господарства (75 %), а обсяг виробництва продукції рослинництва (11,2 %) не є такими, що об’єктивно вимагає придбання спеціальних вагонів для перевезення зерна.

За його словами, запропонована законом державна підтримка на часткове відшкодування вартості закупівлі спеціальних вагонів для перевезення зерна не забезпечує досягнення соціальних та економічних цілей державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників та є нераціональним витрачанням бюджетних коштів.

Глава держави зазначив, що відповідні зміни до цих законів не можуть бути підтримані і запропонував виключити пункти 21 та 25 у розділі II закону.

Нагадаємо, що 5 липня Верховна Рада ухвалила законопроект про запровадження механізму "єдиного вікна" і оптимізації контрольних процедур на митниці.

При введенні "єдиного вікна" передбачається зменшення кількості сканованих документів шляхом надання контролюючим органам необхідних відомостей, які є в попередній декларації; скорочення часу, протягом якого контролюючими органами може бути призначений огляд товарів з 24 до 12 робочих годин; зменшення граничного терміну прийняття рішення контролюючими органами щодо товарів, що вивозяться за межі митної території України, з 24 до 4 годин.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X