Порошенко схвалив закон про використання електронних підписів і печаток

6 листопада 2017, 17:00
Президент України Петро Порошенко підписав закон України Про електронні довірчі послуги

Про це повідомила прес-служба глави держави.

"Документ спрямований на реформування національної нормативної бази в сфері електронного цифрового підпису шляхом імплементації законодавства Європейського Союзу, розвитку єдиного простору довіри на основі системи електронних довірчих послуг", - повідомляється на сайті президента.

Відео дня

Як повідомлялося, закон про електронні довірчі послуги (рег. №4685) Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому 5 жовтня 2017 року.

Закон удосконалює законодавство в сфері використання інфраструктури відкритих ключів та надання електронних довірчих послуг. Ухвалення закону дозволить розвивати єдину систему електронних довірчих послуг, взаємно визнати українські та іноземні сертифікати відкритих ключів, електронних підписів і печаток.

Документ визначає правові та організаційні засади надання електронних довірчих послуг, в тому числі транскордонних, а також права та обов'язки суб'єктів правових відносин у сфері електронних довірчих послуг, порядок здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства і відповідальність за його порушення в даній сфері.

Комплекс електронних довірчих послуг включає інструменти адміністрування бізнесу: електронна ідентифікація (BankID, MobilD), електронний підпис, електронна печатка, позначка часу, електронна рекомендована поштова доставка, фейк-контроль електронних ресурсів, інтероперабельність тощо.

Закон № 155-VIII вступає в силу через рік з дня його опублікування, крім статті 10, яка набирає чинності з дня опублікування.

Після вступу закону в силу будуть створені нові умови, які дозволять надавати в електронному режимі як адміністративні послуги, так і послуги в сфері охорони здоров'я, фінансів та ін.

Показати ще новини
Радіо NV
X