Порошенко розповів, коли відбудуться переговори з главою МВФ

28 листопада 2018, 15:58

Президент України Петро Порошенко планує в середу поговорити з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард.

Про це він повідомив на зустрічі з населенням в Чернігові, передає Інтерфакс-Україна.

"Після Чернігова я їду до Києва, де пройдуть переговори з Крістіною Лагард", - заявив Порошенко.

Відео дня

Він також підкреслив, що введення військового стану не позначиться на фінансовій підтримці України з боку міжнародних організацій.

Порошенко розповів, що лідери європейських держав і міжнародних організацій в ході інтенсивних переговорів підтвердили, що вірять Україні і не скасують жодної програми допомоги.

Нагадаємо, що 19 жовтня Україна і МВФ досягли робочої домовленості про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by (SBA) на $3,9 млрд, яка замінить програму розширеного фінансування (EFF). Програма міжнародної допомоги stand-by дається тим країнам, які вийшли з переддефолтного стану.

Зараз Україна співпрацює з МВФ за програмою розширеного фінансування (EFF), яка була затверджена в березні 2015 року і закінчується в березні 2019 року. Програмою було передбачено отримання Україною близько $17 млрд з першим траншем в $5 млрд. Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну в квітні 2016 року переговори про продовження фінансування поновилися, проте Фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року. Всього за програмою EFF Україна отримала $7,7 млрд.

Раніше в Раді директорів МВФ заявляли, що готові затвердити нову програму підтримки економічної політики України тільки після остаточного перегляду тарифів на опалення відповідно до підвищення ціни на газ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X