Порошенко закликав не допустити паніки через ПриватБанк

18 квітня 2019, 21:46

Президент України Петро Порошенко вважає, що рішення суду про визнання незаконною націоналізацію ПриватБанку може спровокувати паніку у населення і закликав вжити відповідних заходів.

Про це він заявив у четвер, 18 квітня, під час екстреного засідання Ради національної безпеки і оборони, передає Інтерфакс-Україна.

"Сьогодні нашими скоординованими діями ми повинні прибрати будь-які ризики, захистити інтереси людей, захистити позицію щодо стабільності національної грошової одиниці і не допустити паніки, яка може бути викликана на ринку", - сказав Порошенко.

Відео дня

Він також зазначив, що світові фінансові організації стурбовані рішенням щодо ПриватБанку.

"Хочу заявити, що у нас дуже тривожна ситуація з точки зору реакції світу на подібні позиції", - сказав він.

Нагадаємо, що 18 квітня Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Розглянувши справу за позовом Ігоря Коломойського до Національного банку України, Кабінету Міністрів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, суд визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПриватБанку, і визнав недійсним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку.

Підставами для прийняття судом такого рішення була, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності підстав для віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних. НБУ має намір оскаржити рішення суду.

18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал ПриватБанку. Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а ПриватБанк було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн. 3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати ПриватБанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

Результати незалежного розслідування компанії Kroll свідчать, що ПриватБанк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом 10 років до націоналізації, що завдало збитків банку мінімум на $5,5 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X