Порошенко посилив покарання за контрабанду лісу

3 жовтня 2018, 13:45

Президент Петро Порошенко підписав закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів.

Про це повідомили у Адміністрації президента.

Так, закон №5495 в декілька разів підвищує штрафи за незаконну рубку та знищення лісових культур і молодняка.

Також Кабмін повинен розробити комплексну програму відновлення лісового фонду України та визначити першочергові обсяги робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб, інших лісогосподарських заходів.

Відео дня

В Адміністрації президента наголошують, що впровадження норм закону дозволить зберегти екологічну безпеку України та створить дієвий механізм запобігання вчиненню злочинів, пов’язаних із незаконною вирубкою.

Відзначимо, що раніше президент повернув прийнятий парламентом закон. Він запропонував виключити пункт про те, що на вісім років забороняється експорт паливної деревини, оскільки це суперечить зобов'язанням України в межах СОТ та угоди про асоціацію з ЄС.

Зазначимо, що згідно з доповіддю британської неурядової організації Earthsight, з України в країни ЄС імпортується більше незаконної деревини, ніж з будь-якої іншої країни світу, і більше, ніж з країн Латинської Америки, Африки і Південно-Східної Азії, разом узятих.

Нагадаємо, що з 1 січня 2017 року діє абсолютна заборона експорту лісу (мораторій на тверді породи дерева діє ще з 2015 року, минулого року його доповнила заборона на експорт сосни).

Скасування мораторію зникло з переліку вимог для отримання нової макрофінансової програми Євросоюзу. У цьому питанні ЄС вирішив задіяти двосторонній механізм вирішення спорів, прописаний в Угоді про асоціацію.

У квітні цього року стало відомо, що дані статистики України та Європейського союзу про вивезення лісу-кругляка України після введення мораторію Верховною Радою розходяться в 238 разів.

4 вересня, Комітет Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва погодився з пропозиціями президента України про виключення заборони експорту дров із закону Про збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X