Порошенко пообіцяв скасувати заборону на продаж землі

25 травня 2018, 13:01

Президент України Петро Порошенко обіцяє добитися скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Про це він заявив під час засідання Національної інвестиційної ради, передають Українські Новини.

"На жаль, не все нам вдається. Не можу сказати про успіхи у сфері земельного законодавства. Чинний мораторій на продаж земель стримує ваші інвестиції, гальмує розвиток аграрного ринку, позбавляє значну кількість громадян України можливості реалізувати своє конституційне право розпоряджатися своєю земельною власністю", - сказав він.

Відео дня

Він нагадав, що кілька днів тому було ухвалено рішення Європейського суду з прав людини, який визнав, що абсолютна заборона на купівлю і продаж земель сільськогосподарського призначення порушує Європейську конвенцію з прав людини.

"Думаєте це рішення протверезило наших українських популістів? Точно ні", - додав Порошенко.

Порошенко пообіцяв докладати зусиль для переконання політиків і суспільства.

"Мушу визнати, що в цьому питанні - хоча я і твердо стою на позиціях української Конституції і європейського права - поки, на жаль, перебуваю в політичній меншості. Але буду докладати максимум зусиль, в тому числі і в комунікаційній стратегії, щоб забезпечити ухвалення цього рішення", - сказав він.

Порошенко додав, що для вирішення такої проблеми потрібен час і робота з суспільством, при цьому жодних термінів він не назвав.

Нагадаємо, що заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення, так званий мораторій, було введено ще у 2001 році. З 2002 року він почав діяти як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого парламент неодноразово його продовжував

У грудні 2017 року Верховна Рада в черговий раз продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення - до 1 січня 2019 року.

На початку травня 2018 року Кахконен заявляла, що ціни на сільськогосподарську землю в Україні зростуть втричі після того, як знімуть мораторій на її продаж. Пізніше Світовий банк оцінив втрати України від мораторію на продаж землі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X