Порошенко пояснив наявність обмежених економічних відносин з окупованими територіями Донбасу

16 лютого 2017, 12:54
Україна зберігає обмежені економічні відносини тільки з тими підприємствами на окупованих територіях Донбасу, які платять податки в український бюджет

Таку заяву зробив президент Петро Порошенко, пише Інтерфакс-Україна.

"Підкреслюю, це не торгівля з окупантами - це співпраця з тими підприємствами, які, перебуваючи на окупованій території, все-таки змогли залишитися в правовому полі України. Підкреслюю: ті, хто сплачує податки до бюджету України", - уточнив він.

Відео дня

При цьому глава української держави додав, що Україна зберігає вкрай обмежені і дуже лімітовані економічні відносини з ними.

Порошенко також заявив, що дав доручення Кабміну переглянути і обмежити перелік товарів, які дозволяється перевозити через лінію зіткнення на Донбасі.

Крім того, він анонсував розгляд невідкладних заходів по нейтралізації загрози енергетичній безпеці країни.

"Сьогодні на засіданні РНБО буде розглянуто питання про невідкладні заходи щодо нейтралізації загрози енергетичній безпеці України. Будемо приймати додаткові рішення щодо диверсифікації джерел постачання енергетичного вугілля, не забуваючи при цьому, що і те вугілля, що видобувається на окупованих територіях теж є українським і повинно займати свою частину в енергетичному балансі України", - підкреслив президент.

Раніше Порошенко заявив, що блокада залізничних шляхів на Донбасі є дестабілізуючим фактором для країни.

25 січня ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ-Лисичанськ-Попасна на ділянці Гірське-Золоте для припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. Учасники блокади заявили, що не будуть пропускати метал, вугілля, деревину, а також промислові партії алкоголю і сигарет.

Пізніше активісти погодилися пропускати вагони з вугіллям за умови посилення контролю над тим, що провозиться на окуповані території.

У свою чергу 26 січня прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом блокування дороги в Луганській області на лінії розмежування за ч. 1 ст. 279 Кримінального кодексу України (блокування транспортних комунікацій).

На думку прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, продовження блокади залізничного сполучення з окупованими територіями Донбасу призведе до кризи в українській металургії та енергетиці, а також до скорочення валютної виручки і уповільнення економічного зростання.

У зв'язку з блокадою Донбасу з 17 лютого в Україні вводять надзвичайний стан в енергетиці.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X