Порошенко підписав закон про захист бізнесу під час перевірок

1 грудня 2017, 14:01
Президент України Петро Порошенко підписав законопроект №7275, який також називають "маски-шоу стоп"

Про це він повідомив під час діалогу бізнесу і влади 1 грудня у Києві, передає Інтерфакс-Україна.

Законопроект передбачає право заявника отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо його заяви або повідомлення про кримінальне правопорушення. Документ також встановлює обов'язок слідчого і прокурора надати такі дані через 24 години з моменту внесення відомостей про правопорушення.

Відео дня

Крім цього, запроваджується обов'язкова відеофіксація як під час обшуків, так і під час розгляду клопотань слідчим суддею (якщо мова не йде про негласних слідчих діях). При цьому, відеозапис повинен бути невід'ємним додатком до протоколу обшуку.

Відповідно до законопроекту, особа може скористатися допомогою адвоката при проведенні у неї обшуків. Крім того, адвокат може самостійно вести зйомку обшуків, проте не може розголошувати відомості досудового розслідування без письмового дозволу слідчого або прокурора. За розголошення таких даних передбачається кримінальна відповідальність.

Нагадаємо, що 16 листопада Верховна Рада України ухвалила за основу і в цілому закон, який визначає відеофіксацію невід'ємною частиною проведення обшуків.

За законопроект Про внесення зміни до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами при провадженні досудового розслідування проголосувало 312 народних депутатів.

Раніше повідомлялося, що Генпрокуратура обмежила права силовиків під час обшуків підприємств.

Показати ще новини
Радіо НВ
X