Порошенко підписав закон про єдиний реєстр всіх позичальників України

1 березня 2018, 13:27

Президент Петро Порошенко підписав закон від 6 лютого про створення кредитного реєстру Національного банку (НБУ), який покращить управління кредитними ризиками банків.

Про це повідомили у прес-службі президента.

Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування та вводиться в дію через два місяці з дня набрання чинності цим законом.

Відео дня

Прийняття відповідного закону допоможе зменшити кредитний ризик, забезпечити безпеку банківських операцій, підвищити надійність та стабільність банків і захистити інтересів вкладників.

Так, кредитного реєстр буде інформаційною системою, яка забезпечуватиме інформацію про кредитні операції банків та про стан виконання зобов’язань за такими операціями, аналіз та кваліфікацію кредитів.

Крім того, банки зобов’язані надавати до реєстру інформацію щодо боржників, якщо борг перевищує 100 розмірів мінімальних зарплат - 372,3 тис. грн.

Фонд гарантування вкладів (ФГВФО) буде надавати інформацію про кредитні операції неплатоспроможних банків або у яких відкликали банківську ліцензію, а також інформацію щодо погашення боргу позичальника, яка міститься у бюро кредитних історій.

При цьому, банки матимуть право на доступ до інформації в реєстрі для оцінки кредитного ризику.

Обов’язки банків подавати інформацію до реєстру про кредитні операції вступають в силу 1 квітня 2018 року.

Відзначимо, що прийняття даного закону є однією з умов співпраці України з Міжнародним валютним фондом і Європейським Союзом.

Нагадаємо, що 6 лютого Верховна Рада України прийняла закон про створення і ведення кредитного реєстру НБУ і удосконалення процесів управління кредитними реєстрами банків (№7114-д).

Показати ще новини
Радіо НВ
X