Порошенко наполіг на якнайшвидшому розгляді Радою законопроекту про Антикорупційний суд

6 лютого 2018, 11:48

Президент України Петро Порошенко закликав народних депутатів розглянути внесений президентом законопроект Про Антикорупційний суд.

Про це він повідомив на своїй Facebook-сторінці.

“Попереду - місяці відповідальних рішень. Але що просив би народних депутатів зробити негайно, так це у строгій відповідності з усіма регламентними процедурами розпочати розгляд внесеного мною законопроекту Про Антикорупційний суд”, - написав президент.

Відео дня

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) раніше заявив, що ключовими умовами виділення траншу кредиту є ухвалення закону про Антикорупційний суд, а також виконання обіцянок щодо приведення цін на газ до ринкового рівня.

Так, 23 грудня 2017 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект Порошенка Про Антикорупційний суд.

Пізніше Європейський Союз (ЄС) розкритикував президентський законопроект,оскільки він суперечить обіцянкам Києва та рекомендації Венеціанської комісії.

МВФ також розкритикував законопроект, стверджуючи, що окремі його положення не сумісні із зобов'язаннями України за програмою співпраці з Фондом.

Зауваження МВФ стосуються процедури добору суддів, положень закону, спрямованих на гальмування створення Антикорупційного суду, а також щодо юрисдикції суду. Всього в МВФ зробили дев'ять системних зауважень.

Крім того, посол США в Україні Марі Йованович заявила, що після реєстрації законопроекту про Антикорупційний суд у Верховній Раді, його необхідно включити його до порядку денного і врахувати рекомендації Венеціанської комісії.

Зазначимо, що посол Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі вважає, що Україна має створити Антикорупційний суд до президентських виборів.

Показати ще новини
Радіо NV
X