Ажіотаж спав. Попит на гречку та цукор знижується — Мінекономіки

2 квітня 2020, 19:57

Обсяги реалізації продуктів харчування знижуються в порівнянні з ажіотажними показниками останніх двох тижнів.

Ажіотажний попит на деякі продукти харчування, який спостерігався два останні тижні, зупинився, повідомив в Facebook заступник міністра економіки Тарас Висоцький.

За словами заступника міністра, обсяги реалізації поступово знижуються, а торговельні мережі поповнюють свої запаси.

Відео дня

Відзначається, що за останній тиждень найсуттєвіше знизилися обсяги реалізації цукру (-27%), сала (-30%) і вершкового масла (-50%).

«Що стосується топ-3 продуктів, навколо яких найбільше дискусії останні дні, то ажіотаж і реалізація за ним, також знижується: гречка (-17%), борошно (10%), цибулю (-22%)», - зазначив Висоцький.

Нагадаємо, що мережа АТБ оголосила про зниження торгової націнки на продукти першої необхідності. Підвищення цін, про який в АТБ оголосили 22 березня, в компанії пояснили тим, що постачальники різко підняли ціни у зв'язку із зростанням витрат виробництва, пов'язаних з прийнятими карантинними заходами.

Через істотне подорожчання продуктів київське відділення Антимонопольного комітету України порушило справу проти найбільших мереж продовольчих магазинів - NOVUS, Ашан, METRO Cash & Carry Ukraine, Сільпо, BILLA, АТБ-Маркет, VARUS і ЕКО Маркет. В АМКУ відзначили, що ціни на певні продукти виросли синхронно в різних торгових мережах. Це може свідчити про змову.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X