Понад 100 тисяч га землі змінили власників після відкриття ринку — міністр агрополітики
Станом на 9 листопада після відкриття ринку землі в Україні зареєстровано понад 40 тисяч угод, пов’язаних із правом власності на понад 100 тисяч гектарів сільгоспугідь.
Про це міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко заявив 9 листопада, повідомляє пресслужба Мінагро.
Він зазначив, що «є непоодинокі випадки, коли оцінювальна вартість земельних ділянок, яка розрахована спеціальним модулем, істотно перевищує ринкову вартість».
«Інколи таке перевищення є багатократним, тому ми предметно з Нотаріальною палатою, Міністерством юстиції та Фондом держмайна доопрацьовуємо відповідний алгоритм розрахунків оціночної діяльності», — сказав міністр.
Заступник міністра Тарас Висоцький додав, що зараз є дві законодавчі ініціативи, які допоможуть врегулювати дискусійні питання щодо функціонування ринку землі.
«Це законопроєкт № 5600 із питань оподаткування, який розглядатиметься найближчим часом. А також законопроєкти № 6199−1 (стосовно вчинення нотаріальних дій в процесі набуття прав на земельні ділянки), які парламентарі мають розглянути до кінця поточної сесії. Учасники Земельного штабу беруть активну участь в обговореннях всіх ініціатив із представниками Комітету з питань аграрної та земельної політики», — повідомив він.
1 липня в Україні відкрився ринок сільськогосподарських земель, які було заборонено продавати з 2001 року. Відповідно до закону, який Верховна Рада прийняла 31 березня, до 1 січня 2024 року право продавати і купувати землю буде тільки у фізичних осіб, однак не більше 100 гектарів в одні руки. З 2024 роки її зможуть купувати і юридичні особи з обмеженням до 10 тисяч гектарів. При цьому мова йде тільки про українських юридичних осіб, акціонерами яких є виключно громадяни України, держава або територіальні громади. Іноземці, особи без громадянства та іноземні юридичні особи отримають таке право тільки в разі, якщо українці підтримають таке рішення на референдумі.