Польський борг ЗАЗу, відповідальність для платників податків та інші головні новини бізнесу

27 листопада 2017, 20:00
ТОП головних новин українського бізнесу за 27 листопада від НВ Бізнес

1 Платників податків переведуть на принцип винної відповідальності

Міністерство фінансів України пропонує "осучаснити" відповідальність за податкові порушення, зокрема, шляхом запровадження принципу винної відповідальності платників податків.

Відео дня

В першу чергу законопроектом пропонуються більш ефективні механізми врегулювання таких суперечок для платників податків у випадках, коли порушення податкового законодавства сталося не з їх вини.

Серед іншого, законопроектом поряд з формальними складами правопорушень пропонується введення принципу винної відповідальності платників податків, яка властива всім галузям української системи права, на противагу існуючій відповідальності платника без провини.

2 РФ обмежила "паливний" потік залізничних вантажів в Україну

Російська залізниця 24 листопада вдвічі обмежила пропуск вантажів через прикордонний з Україною перехід Суземка-Зернове в Сумській області.

Це пункт - один з основних каналів імпорту автогазу в Україну. З початку року поставки скрапленого газу через цей перехід склали майже половину всього обсягу імпорту газу з Росії.

Обмеження пов'язане "з незабезпеченням Укрзалізницею прийому поїздів, наявністю наднормативних вантажів і відставленими від руху поїздами".

3

Українська яловичина може з'явитися в ЄС

Україна розраховує через два роки, до кінця 2019 року, отримати дозвіл на початок поставок яловичини на ринок Європейського Союзу.

Відповідний запит в Єврокомісію направило Міністерство аграрної політики і продовольства України.

Процедура отримання такого дозволу займе близько двох років..

4 Wizz Air повертається до Харкова

Лоукост-авіакомпанія Wizz Air заявила про відновлення польотів з Харкова, який стане третім українським аеропортом компанії.

Компанія оголосила про відкриття 5 нових маршрутів, які будуть запущені в 2018 році з регіональних аеропортів Львова та Харкова.

Крім того, в 2018 році з України буде відкрито 8 нових рейсів, в тому числі два нових маршрути з Києва в Таллінн і Лісабон.

5 Польща зажадала від ЗАЗу Васадзе більше 250 млн злотих

Польська Державна скарбниця звинувачує в невиконанні зобов'язань Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАЗ), який в 2005 році купив у неї контрольний пакет акцій Фабрики легкових автомобілів (FSO) у Варшаві.

Ця справа прецедентна, її ініціатором є Міністерство розвитку Польщі, яке продало акції. Від його імені виступає Генеральна прокуратура Польщі, яка вимагає від української компанії понад чверть мільярда злотих компенсації.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Відзначається, що корпорація УкрАвто (в яку входить ЗАЗ, і яку контролює колишній народний депутат від Партії регіонів Таріел Васадзе) дійсно намагалася залучити стратегічного партнера для польського підприємства, але в процесі реалізації угод виникали об'єктивні перешкоди.

Такими були головні ділові новини понеділка.

Показати ще новини
Радіо NV
X