Польща вирішила відмовитися від кредиту МВФ у 9,2 млрд доларів

15 жовтня 2017, 06:51
Польща має намір відмовитися від кредитної лінії Міжнародного валютного фонду в розмірі 9,2 млрд доларів, говориться в заяві віце-прем'єра і польського міністра фінансів і розвитку Матеуша Моравецького на сторінці відомства в Twitter

"Ми відмовляємося від кредитної лінії в розмірі 9,2 млрд доларів США. Економіка Польщі знаходиться в такому хорошому стані, що ми можемо це зробити", - йдеться в повідомленні.

Відео дняЗа даними Reuters, на це рішення вплинули надприбутки національного бюджету розміром в 4,9 млрд злотих (1,36 млрд доларів), отримані з січня по серпень. А також темпи економічного зростання, які, за інформацією відомства, за згаданий період склали майже 4%.

"Я прийняв рішення відмовитися від кредиту МВФ після аналізу податкових даних, макроекономічних параметрів, оцінки нашої бюджетної стабільності і валютних резервів", - цитує агентство слова Моравецкого.

У повідомленні наголошується, що поки невідомо, чи збирається Польща розірвати або призупинити дію угоди з МВФ про гнучку кредитну лінію.

Нагадаємо, МВФ схвалив кредит Польщі розміром $9,2 млрд в січні 2017 року в рамках гнучкої кредитної лінії.


Гнучка кредитна лінія для країн, що потребують фінансової підтримки, введена МВФ в 2009 році. Вона не передбачає жорстких умов після отримання позики і не має ліміту на розмір його суми. Дане нововведення заявлялося як захід для стабілізації економік в умовах світової фінансової кризи, що почалася в 2008 році.

Показати ще новини
Радіо NV
X