Польща вдвічі збільшила поставки газу в Україну

10 січня 2018, 15:10

Польська нафтогазова компанія PGNiG за півтора року (серпень 2016 року - грудень 2017 року) поставила на український ринок більше 1 млрд куб.м.

Про це повідомили в прес-службі компанії.

Так, продаж газу в Україні в 2017 році збільшився удвічі - до більш ніж 700 млн куб. м у рік.

"Наші поставки привабливі, тому що вони не тільки конкурентоспроможні, але і надійні і безпечні, що має велике значення для України. Портфель газу в нашій пропозиції добре диверсифікований: він походить від нашого внутрішнього виробництва в Польщі і від різних напрямків імпорту", - зазначив віце-президент компанії Мацей Возняк.

Відео дня

Згідно з даними Argus, в ІІІ кварталі 2017 року PGNiG став найбільшим польським експортером газу в Україну.

Нагадаємо, що в лютому 2017 року Gaz-System SA вибрав PGNiG Technologie SA в якості підрядника будівництва газопроводу Страхоціна-Германович. Цей газопровід протяжністю 72 км стане елементом східної гілки коридору Північ-Південь і важливий для інтеграції газотранспортних систем (ГТС) Польщі, Словаччини і України.

З 19 жовтня PGNiG почав безпосередньо поставляти газ постачальникам в Україні завдяки доступу до українських газопроводів. До тих пір PGNiG поставляла газ тільки до кордону з Україною.

Крім того, в грудні в Україні вперше прийшов американський скраплений природний газ (СПГ), який був розвантажений через LNG-термінал в Польщі.


PGNiG - найбільша нафтогазова компанія Польщі, що займається розробкою газових і нафтових родовищ, видобутком, зберіганням і транспортуванням енергоносіїв, а також будівництвом і розвитком нафтогазової транспортної мережі, експортом та імпортом газу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X