Польща та Болгарія отримують газ від своїх сусідів по ЄС — голова Єврокомісії

27 квітня 2022, 17:25
Урсула фон дер Ляйєн заявила, що Росія використовує газ для шантажу (Фото:Kenzo Tribouillard / Reuters)

Урсула фон дер Ляйєн заявила, що Росія використовує газ для шантажу (Фото:Kenzo Tribouillard / Reuters)

Відповідь Євросоюзу на зупинку Росією постачання газу Польщі та Болгарії буде «негайною, згуртованою та скоординованою».

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Про це заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, повідомляється на сайті ЄК.

Вона зазначила, що заява Газпрому про припинення в односторонньому порядку постачання газу до деяких країн-членів ЄС є «черговою провокацією Кремля».

Відео дня

"Але не дивно, що Кремль використовує викопне паливо, щоб спробувати нас шантажувати. Це те, до чого готувалась Європейська комісія у тісній координації та солідарності з державами-членами та міжнародними партнерами. Наша відповідь буде негайною, згуртованою і скоординованою», — сказала фон дер Ляйєн.

ЄС подбає про те, щоб рішення Газпрому якнайменше вплинуло на європейських споживачів.

Сьогодні держави-члени провели засідання Координаційної групи з газу. Польща та Болгарія проінформували ЄС про ситуацію.

"І Польща, і Болгарія тепер отримують газ від своїх сусідів по ЄС. Це показує насамперед величезну солідарність між нами, але також показує ефективність минулих інвестицій, наприклад, в інтерконектори та іншу газову інфраструктуру», - заявила голова Єврокомісії.

ЄК також активізує роботу з так званими регіональними групами держав-членів, які можуть допомогти одна одній.

«По-друге, ми продовжимо роботу із забезпечення достатнього обсягу постачання та зберігання газу в середньостроковій перспективі. Наш план дій REPowerEU допоможе значно знизити нашу залежність від російського викопного палива вже цього року. Ми також досягли домовленості зі США про додатковий імпорт ЗПГ у цьому та наступних роках. І ми працюємо пліч-о-пліч з нашими державами-членами, щоб забезпечити альтернативні поставки газу і від інших партнерів», — підкреслила фон дер Ляйєн.

Єврокомісія представить плани щодо прискорення зеленого переходу в середині травня.

«Сьогодні Кремль знову зазнав невдачі у цій спробі посіяти розкол між європейцями. Епоха російських копалин у Європі добігає кінця. Європа просувається вперед у питаннях енергетики», – резюмувала вона.

Газпром повідомив 27 квітня, що призупинив постачання газу до Болгарії та Польщі через відмову платити за нього в рублях. Російський монополіст повністю призупинив постачання газу болгарській компанії Булгаргаз та польській PGNIG.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн назвала це черговою спробою Росії використати газ як інструмент шантажу. «Це невиправдано та неприйнятно. І це вкотре показує ненадійність Росії як постачальника газу», - заявила вона.

У Єврокомісії неодноразово наголошували, що оплата в рублях вважатиметься обходом запроваджених проти Росії санкцій. Платежі за контрактами, що передбачають оплату в євро чи доларах, мають здійснюватися у цих валютах, вважають у ЄК.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Більшість європейських країн, крім Угорщини, відмовилися платити за газ у рублях, однак, за даними Bloomberg, чотири європейські компанії заплатили за газ у рублях.

Показати ще новини
Радіо NV
X