Польща спрощує працевлаштування українських медсестер

16 квітня 2018, 10:28

Міністерство здоров'я Польщі розглядає можливість спрощення працевлаштування медсестер з України.

Про це повідомив польський щоденник Rzeczpospolita, передає Польське радіо.

Йдеться про доповнення вищої освіти в Польщі згідно з вимогами Європейського Союзу. Це має вирішити проблему нестачі персоналу в країні.

Відео дня

Зараз в Польщі працює близько 90 медсестер з України.

Згідно з даними Вищої палати медсестер і акушерок, третина медсестер в Польщі – в пенсійному віці. Тобто близько 73 тис. осіб (всього в Польщі 220 тис. медсестер) можуть вийти на пенсію.

Саме тому польською владою розглядається можливість приймати представниць цієї професії з інших країн. Серед вимог – вільно володіти польською мовою.

Особи, які не є громадянами ЄС, проходять процедуру нострифікації диплома. Такої можливості немає у випадку молодших спеціалістів з України, а у випадку вищої освіти цей процес дуже складний, тому охочих немає.

Нагадаємо, що в цілому в 2017 році Польща надала українцям 1,7 млн ​​тимчасових дозволів на роботу.

Зазначимо, що з початку 2018 року в Польщі змінилися умови оформлення сезонних працівників-іноземців. Заяви польських підприємців про намір доручити роботу іноземцю замінили платними дозволами на сезонні роботи, які не можуть тривати довше 9 місяців протягом календарного року, термін відраховується з дати в'їзду іноземця в Польщі. Дозвіл на роботу коштуватиме 30 злотих (близько 240 грн).

Показати ще новини
Радіо NV
X